معاون استاندار: پرونده ایجاد ۷ شهر در آذربایجان‌غربی به وزارت کشور ارسال شده است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به تصویب بخش جدید ربط شهرستان سردشت در هیات وزیران گفت: پرونده ایجاد هفت شهر در استان نیز به وزارت کشور ارسال شده است.

علی مصطفوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد بخش ربط در تابعیت شهرستان سردشت به عنوان چهل و سومین بخش استان با پیگیری های استاندار و مسوولان سیاسی استان در راستای ارائه هر چه بهتر خدمات دولت به مردم به تصویب هیات وزیران رسیده است.

وی اضافه کرد: به زودی با تاسیس بخشداری ربط، بخشدار نیز معرفی و مشغول به کار خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر ایجاد هفت شهر جدید دیگر شامل وار در شهرستان خوی، قولنجی، راژان و دیزج مرگور در شهرستان ارومیه، ملحم و سیلاب در شهرستان سلماس و بکتاش در شهرستان میاندوآب نیز به وزارت کشور ارسال شده و امیدواریم به زودی شاهد تحقق این موارد نیز باشیم.

مصطفوی گفت: طی سه سال اخیر و در دولت دوم تدبیر و امید، سه بخش جدید فیرورق در تابعیت شهرستان خوی ، بکتاش در تابعیت شهرستان میاندوآب و ربط در تابعیت شهرستان سردشت تاسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه در طول بیش از یک دهه گذشته، تقسیمات کشوری جدید در استان نداشتیم، افزود: در سال های اخیر و در دولت دوم تدبیر و امید، با تلاش ها و پیگیری های مسوولان به غیر از تاسیس سه بخش جدید، ایجاد پنج شهر جدید گوگ تپه در شهرستان مهاباد ، حاجیلار در شهرستان چایپاره ، یولاگلدی در شهرستان شوط ، نلاس در شهرستان سردشت و تازه کند نصرت آباد در شهرستان تکاب نیز به تصویب رسیده و در آنها شهرداری ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی ۱۷ شهرستان، ۴۷ شهر و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =