جوابیه بهزیستی قزوین در خصوص عدم پذیرش معتادان متجاهر زن منتشر شد

قزوین - ایرنا - روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین در خصوص اخبار منتشر شده در فضای مجازی با عنوان عدم پذیرش معتادان متجاهر زن در قزوین جوابیه منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، متن جوابیه به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین به این شرح است:

پذیرش بیماران معتاد در راستای حمایت از درمان این بیماران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا ویروس از تاریخ ۹۹/۳/۲۳ در سطح استان آغاز گردیده است. 

طبق مفاد ابلاغی وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی کشور، به دلیل اهمیت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین طی کردن ۱۴ روز قرنطینه برای بیماران لازم است مراکز اقدام به پذیرش ۵۰٪ ظرفیت نمایند و امکان پذیرش ۱۰۰٪ ظرفیت به لحاظ  پیشگیری از انتقال ویروس کرونا وجود ندارد. 

طی هماهنگی‌های صورت پذیرفته با شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر، دادگستری، علوم پزشکی و نیروی انتظامی ظرفیت مراکز احصا و زمانبندی منظمی برای پذیرش بیماران تمایلی یا ماده ۱۵ و همچنین بیماران متجاهر یا ماده ۱۶ صورت گرفته است.

در حال حاضر بایستی بیماران ضمن بررسی‌های بالینی و اخذ گواهی سلامت کرونا با شرایطی که در مراکز قرنطینه فراهم شده است ۱۴ روز دوره اولیه را سپری نموده و پس از اطمینان از وضعیت بیمار و عدم ابتلا به کرونا ، وارد مراکز اقامتی و کمپ‌ها گردند. 

از خردادماه سال‌جاری تا پایان شهریور، ۵۹۰ بیمار در مراکز پذیرش شده و همچنین در حال حاضر ۲۹۲ بیمار در مراکز اقامت حضور دارند. 

۱۳ مرکز ترک اعتیاد با مجوز سازمان بهزیستی استان ارایه این خدمت را در دستور کار دارند که ۱۲ مرکز متعلق به مردان و یک مرکز متعلق به زنان می‌باشد. 

ادارات بهزیستی شهرستان‌های تابعه هماهنگی لازم را جهت پذیرش بیماران به عمل می‌آورند.  

لازم به ذکر است پذیرش بیمار بدون تاییدیه سلامت کرونا و بدون مجوزهای قانونی در مراکز شبانه‌روزی خلاف پروتکل‌های وزرات بهداشت بوده و پذیرش‌ها با استقرار تیم غربالگر و با  دستور مقام قضایی و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در مراکز صورت می‌پذیرد و در موارد حاد و بحرانی با هماهنگی قبلی با ادارات بهزیستی شهرستان‌های تابعه این زیرساخت بایستی هماهنگ گردد، در غیر این‌ صورت مرکز مجاز به پذیرش نمی‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =