معرفی اندیشه‌های اسلامی راهکار مقابله با اهانت به پیامبر اسلام(ص) است

مشهد- ایرنا- نویسنده مسلمان فرانسوی گفت: بهترین راه برای مقابله با هجمه به اسلام و اهانت به پیامبر اکرم(ص) معرفی درست و کامل شخصیت و عظمت انسانی پیامبر اسلام (ص) است.

"کلر ژوبرت" روز پنجشنبه در نشست بررسی "جایگاه کتاب کودک"در کتابخانه عمومی هجرت مشهد  افزود: برای مواجهه مسلمانان با اهانت معاندان اسلام به پیامبر مکرم اسلام(ص) به بهانه آزادی بیان واندیشه، باید اندیشه‌های جهانشمول مکتب اسلام تبیین شود.

وی در خصوص اهمیت کتاب کودک نیز اظهار کرد: داستان و تصویرگری داستان یکی از مسیرهای مهم ورود کودکان به دنیای مطالعه و کتابخوانی است و برای اینکه مطالعه از سن کودکی در ذهن کودکان جایگاه خوبی داشته باشد باید جذابیت داستانهای کودکانه را بیشتر کنیم.

این بانوی نویسنده فرانسوی ادامه داد: ایجاد علاقه‌مندی به کتاب و کتابخوانی و مطالعه در کودکان با توجه والدین به کودک بیشتر خواهد شد و والدین می‌توانند با توصیه کودکان به ثبت خاطرات، نقاشی و تقویت دایره واژگان کودک، او را در مسیر مطالعه و کتابخوانی قرار دهند.

کلر ژوبرت افزود: نقش کتابخانه و کتابدار نیز در این مسیر دارای اهمیت است و کتابداران می توانند با معرفی کتاب خوب و قصهگویی، کودکان را قبل از ورود به مدرسه در مسیر مطالعه و کتابخوانی قرار دهند.

وی با اشاره به فعالیت های خود در حوزه نویسندگی هم گفت: بیشتر در حوزه دین و فلسفه دینی و شناخت خدا کتاب می نویسم و سعی می‌کنم مفاهیمی مانند مهربانی، دوست داشتن و خانواده دوستی را بر بستر اصول دینی و مذهبی به کودکان بشناسانم.

کلرژوبرت نویسنده فرانسوی در سال ۱۹۶۱ میلادی (۱۳۴۰ خورشیدی) در پاریس متولد شد و دوران کودکی خود را در پاریس گذراند.

پدرش نقاشی هنرمند و مادرش پزشک بود. کلر در سن ۱٩ سالگی به دین اسلام گروید و از سال ۱۳۶۲ با همسر ایرانی اش ساکن ایران شد. او دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی، کارشناسی ارشد ادبیات کودک از دانشگاه «لومان» فرانسه و تحصیلات حوزوی (سطح دو) است.
شکر خدا، سؤال موموکی، هزار بوسه پرپری، آرزوی زنبورک، دعای موش کوچولو، اگر من جای تو بودم، امین ترین دوست و آدم کوچولوی گرسنه از جمله آثار کلر ژوبرت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =