۱۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84099829
۰ نفر

برچسب‌ها

بیشترین فعالیت تعاونگران استان سمنان در بخش کشاورزی است

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه تعاونگران این استان بیشتر در زمینه کشاورزی فعالیت دارند، گفت: ۴۰۵ تعاونی از یک هزار و ۶۹ تعاونی فعال در استان در زمینه کشاورزی فعالیت دارند.

اسماعیل غنیان روز  جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: یک هزار و ۶۹ تعاونی فعال در استان سمنان وجود دارد که رسته فعالیت، بیشتر تعاونی‌های استان مربوط به بخش کشاورزی است و در تعاونی‌های کشاورزی این استان از ابتدای ایجاد تاکنون برای سه‌‎هزار و ۱۴۹ نفر شغل ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بیان کرد: باغداری، پرورش طیور، پرورش گل و گیاه، پرورش و تکثیر ماهی، دامپروری، دامداری، زراعت و زنبورداری از جمله فعالیت‌ها در تعاونی‌های کشاورزی استان سمنان است.

وی تصریح کرد: ۲هزار و ۵۷۵ نفر از اعضای عادی تعاونی‌های کشاورزی استان سمنان را مردان و یکهزار و ۲۰۱ عضو را زنان تشکیل می‌دهند.

غنیان یادآور شد: بعد از کشاورزی، تعاونگران استان سمنان در بخش صنعت بیشتر فعالیت دارند و ۱۹۴ تعاونی از یکهزار و ۶۹ تعاونی فعال استان سمنان در زمینه صنعتی است.

وی اضافه کرد: برق و الکترونیک، شیمیایی و سلولزی، صنایع دستی و صنایع فلزی، نساجی، چرم و پوشاک از جمله فعالیت‌ها در زمینه تعاونی صنعتی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اظهار داشت: ۹۵۲ نفر از اعضای عادی تعاونی‌های صنعتی استان سمنان را مردان و  ۸۵۶ عضو را زنان تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی‌های فعال استان سمنان در بخش صنعت از ابتدای تشکیل تاکنون برای ۲ هزار و ۳۹۷ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تعاونی‌ از در کنار هم جمع شدن سرمایه‌های خُرد تشکیل می‌شود و همین ماهیت نشان از اهمیت و ضرورت توجه به تعاونی‌ها برای اشتغالزایی و فقرزدایی در جامعه دارد و استان سمنان توسعه تعاونی‌ها را با جدیت دنبال می‌کند.

استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر، ۹ دهم درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد، اما سهم ۱.۱ درصدی از تعاونی‌های فعال کشور دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =