۳ تن مواد شوینده تقلبی در اشنویه کشف شد

مهاباد- ایرنا- مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت اشنویه گفت: سه تن مواد شوینده تقلبی در یکی از منازل این شهرستان کشف و توقیف شد.

خالد درویشی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از دریافت گزارش‌های مردمی از نگهداری این مواد در یک منزل مسکونی در این شهرستان، ماموران شبکه بهداشت محیط با هماهنگی دستگاه قضایی در این مکان حضور یافتند.

وی افزود: در بازرسی از منزل این فرد  سه تن مواد شوینده که در بسته‌بندی‌های تقلبی با انواع مارک‌ها توسط افراد سودجو به‌صورت مخفیانه و غیربهداشتی تهیه شده بود کشف شد.

مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت اشنویه ادامه داد: با هماهنگی نیروی انتظامی و بازرسان صنعت، معدن و تجارت محل مورد نظر پلمب و در این رابطه یک نفر دستگیر شد.

درویشی اضافه کرد: این مواد به دلیل نداشتن مشخصات و معلوم نبودن شرایط ساخت و نگهداری و غیرقابل مصرف بودن آن می‌توانست سلامت شهروندان را با خطر مواجه کند که با اقدام به موقع بازرسان از توزیع آن در چرخه مصرف جلوگیری به‌عمل آمد.

وی با قدردانی از مشارکت مردم در کشف این مواد شوینده تقلبی اظهار داشت: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در خصوص عرضه مواد غذایی و بهداشتی و یا هر تخلف دیگری با شماره گویای ۱۹۰ یا تلفن ۴۴۶۲۱۷۷۷ واحد بهداشت محیط این شهرستان تماس بگیرند.

وی از شهروندان خواست مواد موردنیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر و تحت نظارت بهداشت و درمان تهیه کنند.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =