عملیات تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری قزوین آغاز شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: عملیات تعمیر و بازسازی ماشین آلات این اداره کل به منظور اجرای طرح راهداری زمستانی، آغاز شد.

جواد حق‌لطفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه ساله و در آبان ماه پس از پایان عملیات نگاهداری از راه‌ها و جاده‌سازی، کار آماده سازی ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین خود را برای اجرای طرح راهداری زمستانی آغاز می‌کنیم.

وی ادامه داد: امسال ۲۸۹ دستگاه ماشین آلات راهداری استان در طرح راهداری زمستانی حضور دارند که کار بازسازی و تعمیرات آنها توسط عوامل راهدار آغاز شده تا همزمان با فصل سرما و بارش برف و کولاک به مناطق مورد نظر اعزام شوند.

حق‌لطفی با بیان اینکه اولویت استقرار ماشین‌آلات راهداری در طرح زمستانی مناطق کوهستانی و گردنه‌ها هستند، تصریح کرد: امسال برای آماده سازی ماشین آلات مورد نیاز این طرح در استان ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

این مسوول راهداری، عمر متوسط ماشین‌آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین را ۱۹ سال اعلام و افزود: این آمار در مقایسه با سایر استان‌های کشور در سطح متوسطی قرار دارد که با خریداری ماشین‌های جدید درصدد کاهش این میزان عمر هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین تاکید کرد: امسال یک دستگاه بیل مکانیکی، ۲ دستگاه لودر و یک دستگاه گریدر به ظرفیت ماشین آلات راهداری استان اضافه شده و تا پایان سال جاری نیز یک دستگاه لودر و یک دستگاه گریدر نیز خریداری می‌شود.

حق لطفی، اولویت بازسازی و تعمیر ماشین آلات راهداری را مربوط به ماشین‌های نمک پاش مکانیزه و برف خورها دانست و افزود: رفته رفته نیروهای راهدار مورد نیاز برای اعزام و انجام طرح راهداری زمستانی نیز آماده خواهند شد.

این مسوول اجرایی خاطرنشان کرد: امسال برای طرح راهداری زمستانی ۹ هزار تن نمک و ۲۱ هزار تن ماسه خریداری شده که تاکنون ۷۰ درصد آن بارگیری و در مناطق مورد نظر تخلیه شده است.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =