قطعه اول محور تکاب - شاهین‌دژ آسفالت‌ شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری تکاب گفت: عملیات آسفالت قطعه اول محور تکاب - شاهین‌دژ به طول ۱۱ کیلومتر به پایان رسید.

سیدهادی طباطبایی روز پنج‌شنبه در بازدید از محور تکاب - شاهیندژ افزود: عملیات آسفالت قطعه اول این محور توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در حدفاصل محدوده روستاهای "چهارقلعه" تا "باشبرات" اجرا شده و هم‌اینک زیربار ترافیک رفته است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح آسفالت ۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارهای استانی هزینه شده‌است اظهار داشت: قطعه دوم این محور نیز در حدفاصل گردنه "مایین بلاغ" تا سه‌راهی اینچه افشار" به سمت شاهین‌دژ با نظارت اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تکاب در حال آسفالت است.

سرپرست فرمانداری تکاب ادامه ‌داد: همچنین عملیات آسفالت پنج کیلومتر از جاده جدید محور تکاب - تخت سلیمان - دندی نیز که عملیات احداث و زیرسازی آن به پایان رسیده، آغاز شده ‌است.

طباطبایی بیان کرد: تاکنون ۱.۳ کیلومتر از این محور آسفالت شده و عملیات آسفالت بقیه آن و همچنین تعریض و احداث این جاده جدید در محور تکاب - تخت سلیمان- دندی ادامه‌ دارد.

وی اضافه کرد: با تکمیل عملیات آسفالت‌ریزی محور تکاب - شاهین‌دژ، ضمن ارتقای شاخص‌های بهره‌مندی شهرستان از راه دسترسی مناسب، مشکل چندساله تردد و حمل و نقل جاده‌ای و سهولت ارتباط تکاب با مرکز استان نیز رفع می‌شود.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در منطقه‌ای کوهستانی با جاده‌هایی سخت‌گذر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و ۴۸۰ کیلومتر جاده اصلی، فرعی و روستایی دارد که ۲۴۵ کیلومتر از آن آسفالته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =