نقش مردم در قانون انتخابات ریاست جمهوری نباید محدود شود

یزد- ایرنا - نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری باید به گونه‌ای باشد که منجر به محدود شدن نقش مردم نشود.

محمد رضا صباغیان بافقی روز پنجشنبه در گفت و گوی برخط ( آنلاین) با مردم حوزه انتخابیه خود در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا در شهرستان مهریز افزود: با اصل اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری موافق است.

وی ادامه داد: اگر اصلاح منجر به محدود شدن نقش مردم در انتخابات شود حتما نظرش را اعلام می کند و موضوع  در کمیسیون شوراهای مجلس بیان می‌شود.

نماینده شهرستان های مهریز، ابرکوه، خاتم ، بهاباد و بافق در مجلس یازدهم اظهار کرد: در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نظرش را به طور کامل در مورد این طرح به نحو مناسب به اطلاع نمایندگان می‌رساند.

صباغیان اظهارامیدواری کرد که ان شاءالله قانونی توسط نمایندگان مردم در مجلس تصویب شود که در عمل فرد اصلح به عنوان رییس جمهوری  انتخاب شود که این انتخاب موضوع بسیار مهمی برای کشور است.

وی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی نماینده حوزه انتخابیه یادشده بود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری را تصویب کردند و جزییات این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها ارجاع شده است.

طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در دستور کار روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه جاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و نمایندگان با ۱۶۰ رای موافق، ۷۲ رای مخالف و هشت رای ممتنع با کلیات این طرح موافقت کردند.

حوزه انتخابیه مهریز با پنج شهرستان و حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت از گسترده‌ترین حوزه های انتخابیه استان یزد است که یک نماینده در خانه ملت دارد.

استان یزد با ۱۰ شهرستان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت چهار نماینده در مجلس دارد، تعداد نمایندگان کنونی مجلس یازدهم ۲۹۰ نفر است. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز به عنوان مرکز حوزه انتخابیه در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =