میبدی‌ها بیش از یک میلیارد تومان به بیمارستان اهدا کردند

یزد- ایرنا- مردم میبد با کمک بخش صنعت و واحدهای تولیدی یک میلیارد و ۸۸۶ میلیون تومان برای تامین دستگاه اکسیژن ساز ویژه افراد مبتلا به کرونا که در بیمارستان امام جعفر صادق( ع) این شهرستان بستری هستند،اهدا کردند.

به گزارش ایرنا این اقدام خداپسندانه با توجه به آمار بالای بستری بیماران کووید- ۱۹ در بیمارستان و نیاز این واحد درمانی به اکسیژن به میزان یک هزار و ۵۰۰ لیتر در دقیقه تاکنون کمک شده است و همیاری مردم همچنان ادامه دارد.

همچنین دکتر محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد  ششم آبان ماه جاری در یادداشتی نوشت: دیشب یکی از سخت‌ترین شب‌ها برای مدیریت درمان استان در طول هشت ماه گذشته بعد از شروع همه گیری کرونا بود.

ساعت ۲۲ دیشب اطلاع پیدا کردم دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان میبد از کار افتاده و مخزن اکسیژن بیمارستان هم فقط برای ۲ ساعت می تواند اکسیژن بیمارستان را تامین کند.
لحظه‌های پر استرسی برای همکارانم در بیمارستان و فرمانداری میبد بود. با مدیریت فرماندار و تامین فوری اکسیژن از شرکت های شهرستان مشکل ختم به خیر شد.
دیشب بیمارستان های ابرکوه، خاتم، شهید صدوقی و شهید رهنمون یزد هم با کمبود اکسیژن، تخت بستری و دستگاه های کمک تنفسی مواجه شد که لحظه های پر استرسی را برای همکارانم در این بیمارستان ها رقم زد.
همچنین مدیر بیمارستان میبد امروز( پنجشنبه ) در کلیپ منتشر شده در فضای مجازی این واحد درمانی افزود: از مجموع کمک های  اهدایی به حساب بیمارستان از پنجم آبان ۹۹ تاکنون ، یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان آن به همت مسوولان واحدهای صنعتی و کارخانه ها واریز شده‌ است.

ذبیح الله برجسته با اشاره به چک‌هایی که قرار است مبلغ آن دریافت شود و با توجه به کمک های نقدی مردم ، اظهار کرد: ۴۶۶ میلیون تومان از مجموع مبلغ واریز شده از طریق مشارکت های مردمی تامین شده است.

وی مبلغ نهایی خرید دستگاه اکسیژن ساز را بیش از ۲ میلیارد تومان عنوان کرد و یادآور شد: یک میلیارد تومان چند روز قبل بابت پیش پرداخت به حساب شرکت مورد نظر واریز شده‌ است.

مدیر بیمارستان میبد در ادامه تصریح کرد: البته در کنار خرید دستگاه اکسیژن ، به یک دستگاه مخزن اکسیژن به ارزش یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بر اساس یورو نیاز است که یک میلیارد و ۵۰ ملیون تومان آن باید بابت پیش پرداخت واریز شود.

این مسوول ظرفیت تولید  ۲ دستگاه اکسیژن ساز موجود بیمارستان را در مجموع ۴۰۰ لیتر در دقیقه عنوان کرد و گفت : ظرفیت دستگاه اکسیژن سازی که قرار است با کمک خیران و بخش صنعت و همراهی‌های فرمانداری خریداری شود نیز  ۶۵۰ لیتر در دقیقه است .

وی خاطرنشان کرد: یک مخزن اکسیژن هم  نیاز است که در صورت کمبود اکسیژن بتوان با استفاده از اکسیژن مایع نیاز بیماران را تامین کرد.  

ساخت بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد در سال ۱۳۶۸ با همت شادروانان میرزا محمد صادقیان و سید حسین میردهقان (کرباسی) در زمینی به مساحت ۱۱۰ هزار مترمربع و با زیربنای حدود ۱۲ هزار مترمربع شروع شد.

این مرکز درمانی با همکاری دانشگاه شهید صدوقی یزد مجهز و تکمیل و در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۸۰ افتتاح شد  و اکنون با ۲۱۹ تخت و فضای فیزیکی استاندارد و تجهیزات فعال است.

مرکز شهرستان  ۱۰۵ هزار نفری  میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز (چهارشنبه ) گفته بود که با فوت ۴۱۹ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۶ هزار و ۵۷۹ نفر رسیده است و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۴ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۴۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شده اند  که از این تعداد ۲ هزار و ۸۵۲ نفر نیاز به بستری در بیمارستان داشتند و با این حساب، مجموع بیماران کووید- ۱۹ در کشور به ۶۴۶ هزار و ۱۶۴ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۰۰ هزار و ۴۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۴۲۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۷۳ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، البرز، مازندران، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و وضعیت در استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان  نارنجی و زرد قرار دارد.

وی گفت: با توجه به همه گیری بیماری کووید- ۱۹ در دنیا و کشف نشدن واکسن و داروی قطعی برای این بیماری، همزیستی هوشمندانه با این ویروس اجتناب ناپذیر است. در این شرایط از همه مردم می خواهیم برای خرید کالا تا جای ممکن به صورت مجازی اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =