محدودیت‌های کرونایی جاده‌های همدان را خلوت کرد

همدان- ایرنا- فرمانده پلیس راه همدان - قزوین گفت: محدودیت‌های جدید کرونایی که از دوشنبه شب گذشته در سراسر کشور آغاز شده موجب کاهش چشمگیر تردد در جاده‌های ارتباطی این استان شده است.

سرهنگ شهرام شوکتی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید اعضای ستاد کرونا از محدودیت های تردد در جاده‌های ارتباطی استان همدان افزود: با توجه به قرارگیری همدان در مسیر محورهای ارتباطی با استانهای غربی در آستانه ورود به موج سوم کرونا، براساس تاکید ستاد ملی مقابله با این ویروس تصمیم بر وضع محدودیت های جدید گرفته شد. 

وی خاطرنشان کرد: بر اساس محدودیت‌های جدید ورود هرگونه خودرو پلاک غیربومی و همچنین مسافران غیر بومی به همدان ممنوع و از طرف دیگر خروج پلاک های بومی از همدان به استان‌ های همسایه نیز ممنوع شد. 

فرمانده پلیس راه همدان- قزوین ادامه داد: این محدودیت ترافیکی، با وجود تعطیلی میان هفته ای تا حد زیادی حجم تردد در جاده های استان کاهش یافته است که نشان از تاثیر گذاری محدودیت های جدید ترافیکی است. 

سرهنگ شوکتی افزود: بر اساس این طرح هم در استان های دیگر  هم در همدان در چند منطقه از خروج و ورود افراد و خودروهای غیربومی جلوگیری می شود.

وی افزود: این طرح شامل خودروهای حامل مواد سوختی ، مواد غذایی و باری نمی‌شود و تنها مربوط به خودروهای سواری و شخصی خواهد بود. 

سرهنگ شوکتی از مردم خواست که برای تردد بین استانی وارد جاده‌ها نشوند زیرا به هیچ وجه اجازه عبور به آنها داده نمی‌شود.

وی تاکید کرد: نیروهای پلیس راه همدان- قزوین در استان در چندین نقطه مانع از ورود و خروج افراد غیربومی می شوند و تمامی مسیرها تحت نظارت این نیروها قرار دارد. 

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان همدان نیز گفت: محدودیت‌های کرونا به دلیل ادامه وضعیت قرمز این بیماری بر اساس تاکید وزارت کشور و ستاد ملی کرونا اجرایی شده است.

اسدالله ربانی مهر افزود: رعایت دستور العمل های بهداشتی اعم از فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی مرتب دست ها و محیط منزل ضروری است.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش آمار مبتلایان و بستری بیماران کرونایی در استان، با تصویب جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا محدودیت‌ها تا اعلام مجدد ادامه دارد.

ربانی مهر ادامه داد: مصادیق اعمال محدویت شامل دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه های علمیه، مدارس شبانه روزی، زبان سراها و کتابخانه‌ها است که این مراکز باید آموزش‌های خود را به‌ صورت مجازی انجام دهند هرچند که ۸۰ درصد مدارس و سایر موسسات آموزشی، آموزش را مجازی ارائه می‌دادند.

وی گفت: بر اساس مجوز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستور استاندار همدان در سراسر استان استفاده از ماسک در ادارات برای کارکنان و مراجعان الزامی است.

وی ادامه داد: اکیپ ویژه نظارت که از قبل راه اندازی شده بر وضعیت حمل ونقل عمومی، پایانه‌های مسافربری، بخش‌های اداری و غیراداری دستگاه‌های اجرایی به شدت نظارت خواهند داشت و با افراد و مدیران درهر پست و منصب که مصوبات ستاد استانی را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =