۳۳۰ کیلومتر مسیر رودخانه‌ای لرستان ثبت رسمی شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: ۳۳۰ کیلومتر مسیر رودخانه‌ای این استان با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک بررسی و ثبت نهایی شد.

داریوش حسن نژاد روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود:‌ تاکنون اطلاعات نقشه ای ۳۳۰ کیلومتر از رودخانه‌های استان به مساحت حدود چهار هزار و ۵۶۳ هکتار برای جانمایی به اداره کل ثبت اسناد و املاک ارسال شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین امور آب و ثبت اسناد و املاک، این محدوده نهایی و تثبت شده و اقدامات لازم جهت صدور سند مالکیت آن در دست انجام است.

وی با اشاره به رویکرد جدید شرکت آب منطقه ای لرستان در زمینه شفافیت فعالیت ها و صیانت از انفال تصریح کرد: تمامی بستر رودخانه ها و منابع آبی بر اساس اصل ۴۵ قانون اساسی، در اختیار حکومت اسلامی است و انفال محسوب می شوند.

حسن نژاد ادامه داد: در قانون توزیع عادلانه آب ضمن تصریح بر اصل ۴۵ قانون اساسی، تعیین و نگهداری از بستر منابع آبی، صیانت و تولیت آن بر عهده شرکت آب منطقه ای بوده که بر همین اساس و در اجرای قانون، آزادسازی منابع آبی از جمله حد بستر و حریم رودخانه ها در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان افزود: بنابراین در راستای اجرای مقررات و قوانین حاکم، از هرگونه دخل و تصرف غیرقانونی جلوگیری می شود که این امر مهم در تمامی اموال غیرمنقول دولتی مستلزم اقدامات ثبتی از جمله جانمایی املاک دولتی، کاداستر (حدنگاری) و اخذ اسناد مالکیت با همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک است.

حدود ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه رودخانه فصلی و دایمی در لرستان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =