دهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - سازمان زیباسازی شهر تهران، دهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی را اسفندماه امسال در منطقه ۲۲ پایتخت برگزار می‌کند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این نهاد در دهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی در صدد است با نظر به چشم‌انداز تعریف شده سمپوزیوم، جایگاه ایران را در هنر مجسمه‌سازی منطقه تثبیت و ارتقا بخشد.

همچنین با تلاش برای احیای میراث تاریخی ایران در زمینه حجاری و سنگ‌تراشی، فضای تعامل و گفت‌وگو در زمینه مجسمه‌سازی شهری را فراهم کرده و فرصت تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت‌ها را با حضور هنرمندان و صاحبنظران بین‌المللی و ملی ایجاد کند.
بر اساس رویکرد اتخاذ شده توسط شورای سیاست‌گذاری و ارکان سمپوزیوم در دوره دهم با توجه به شرایط ویژه این دوره، بر مواردی همچون حضور هنرمندان ملی در بخش اصلی و اجرایی سمپوزیوم، پیش‌بینی تمهیدات لازم برگزاری سمپوزیوم در شرایط ویژه بیماری همه‌گیر کرونا، استفاده از بخش‌های جانبی رویداد شامل کارگروه مطالعاتی و تولید محتوی برای استفاده از قابلیت‌های فضای مجازی در نمایش فعالیت‌های رویداد و برگزاری وبینارهای تخصصی با حضور هنرمندان و صاحبنظران بین‌المللی و داخلی مورد تاکید قرار گرفته است.
توجه به سایت و مکان محوربودن آثار و قابلیت‌های آن در ارتباط با محیط و مخاطب، همچنین مولفه‌هایی مانند چیدمان، گسترش در فضا، مکان ویژگی و قابلیت‌های منظر از موارد مورد تاکید در این دوره است.
این سمپوزیوم در محل «گذر فرهنگی تاراز» واقع در منطقه ۲۲ برگزار و محل نصب مجسمه برتر باغ سنگی دریاچه خلیج فارس خواهد بود.
بر اساس این گزارش، به هنرمندان منتخب در بخش اصلی سمپوزیوم در مجموع  ۲.۵ تا ۳ مترمکعب سنگ مرمریت روشن بدون احتساب پایه داده خواهد شد و در صورت نیاز به استفاده از پایه برای نصب نهایی اثر باید ابعاد آن در فرم ثبت‌نام اعلام کنند.
انتخاب هنرمندان در این دوره براساس داوری طرح‌های ارائه شده به سمپوزیوم و با توجه به سوابق کاری در۲ مرحله صورت خواهد گرفت و اسامی هنرمندان منتخب مرحله دوم تا ۳۰ دی ماه اعلام می‌شود.
در بخش پژوهشی نیز پژوهشگران فعال در حوزه مجسمه‌سازی و هنر شهری می‌توانند با ارایه رزومه و سوابق پژوهشی در قالب تیم‌های پژوهشی سمپوزیوم در کارگروه‌های (تولید محتوا) مشارکت کنند. پس از بررسی رزومه متقاضیان، با ۱۰ نفر قرارداد همکاری منعقد خواهد شد. میزان مبلغ قرارداد براساس ضوابط و مقررات سازمان و نوع فعالیت تعیین خواهد شد.
متقاضیان باید تا ۲۹ آبان ماه تمامی سوابق خود را به همراه فرم تکمیل شده ثبت‌نام به پست الکترونیکی ۱۰th.tehransymp@gmail.com ارسال کنند.
بر اساس گاه‌شمار دهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، ۲۹ آبان پایان مهلت ثبت‌نام در بخش پژوهشی سمپوزیوم، ۲۷ آذر پایان مهلت ثبت‌نام در بخش مجسمه‌سازی، ۶ دی ماه اعلام اسامی هنرمندان منتخب مرحله اول، ۲۰ تا ۲۴ دی ماه مهلت تحویل مدل آثار منتخب مرحله اول به دبیرخانه سمپوزیوم، ۳۰ دی ماه اعلام اسامی هنرمندان راه یافته به این دوره و یکم تا ۲۲ اسفندماه زمان برگزاری سمپوزیوم خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =