هزینه گازرسانی به روستاهای کردستان ۲ برابر میانگین کشوری است

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: با توجه به وضعیت جغرافیایی این استان، هزینه و سختی کار گازرسانی به مناطق روستایی ۲ برابر دیگر مناطق کشور است.

احمد فعله‌گری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر برای گازرسانی به هر مشترک روستایی در کردستان بیش از ۲۳۰ میلیون ریال هزینه می‌شود که نزدیک به ۲ برابر میانگین کشوری است.

وی با بیان اینکه اکنون گازرسانی به نقاط دورافتاده و سنگلاخی در دست اجرا است، اضافه کرد: با توجه به اینکه برای این کار لوله‌گذاری بیشتری نیاز است، پس هزینه‌ گازرسانی به این مناطق بیشتر نیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه تاکنون به یک هزار و ۳۳۷ روستا گازرسانی شده است، یادآور شد: براساس برنامه تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت از گاز بهره‌مند خواهند شد.

فعله‌گری تعداد روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در کردستان را یک هزار و ۵۵۰ مورد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر سه هزار نفر به صورت مستقیم در ۱۰۰ پروژه گازرسانی به مناطق روستایی در نقاط مختلف این استان مشغول به کار و فعالیت هستند.

وی اظهار داشت: تاکنون ۱۱ هزار و ۲۰۰ کیلومتر شبکه توزیع گاز در کردستان اجرا شده که هفت هزار و ۷۳۰ کیلومتر در روستاها و سه هزار و ۴۷۰ کیلومتر در شهرها صورت گرفته است.

در حال حاضر ۵۴۵ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، اداری و صنعتی از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند و ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری ۱۰۰ درصد بوده و در جمعیت روستایی ۹۳ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =