دانشگاه‌ها در هشت سال گذشته دوره ای موفق را  سپری کردند

اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه‌های ایران در هشت سال گذشته بدلیل آرامشی که در آنها بود و برنامه‌ریزی که داشتند، یکی از آرام‌ترین و موفق‌ترین دوره‌های آموزش عالی را سپری کردند.

به گزارش ایرنا، محمود نیلی احمد آبادی روز پنجشنبه در بیست و نهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور در دانشگاه اصفهان، افزود: این موضوع و موفقیت‌ها در گزارش‌هایی که از دانشگاه‌های مختلف از جمله اصفهان در بخش‌های مختلف ارائه شده مشهود است.

وی با بیان اینکه موضوع های مورد بحث در بیست و نهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور، کلان است، اظهار داشت: این مباحث درباره توجه بیشتر به جامعه محور بودن دانشگاه‌ها و مسوولیت اجتماعی آنها و ارائه پیشنهاد برای برنامه هفتم توسعه کشور است.

نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه در این دوره وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه‌ها برای اتخاذ سیاست‌هایی برای توسعه همکاری با جامعه تلاش کردند، تصریح کرد: نگاه دانشگاه‌ها و فعالیت‌های آنها به سمت جامعه محور بودن حرکت کرده است و در حوزه علم و فعالیت‌های بین المللی هیچ کاستی رخ نداده و شاهد توسعه بیشتر بودیم.

رییس دانشگاه تهران تاکید کرد: هرچه جامعه و بویژه مسوولان از این حرکت بیشتر استقبال کنند، دانشگاه‌ها در رسیدن به اهداف خود موفقتر خواهند بود و نتیجه آن عاید مردم می‌شود.

وی اضافه کرد: زمانیکه علم با سایر بخش‌ها متصل شود شاهد تحولات و توسعه پایدار به معنی واقعی خود خواهیم بود و امید است که مسوولان کشور در این زمینه کمک کرده و راه حل ارائه کنند تا شاهد موفقیت‌های بیشتر در دانشگاه‌ها باشیم.

نیلی احمدآبادی همچنین با تاکید بر اینکه اصفهان همواره در طول تاریخ در بخش علم و فناوری یکی از مهمترین مراکز کشور بوده است، اظهار امیدواری کرد که نشست امروز از موفق‌ترین جلسه های روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور باشد و جمع بندی خوبی حاصل شود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان نیز در این نشست گفت: حرکت کلی دانشگاه‌ها باید به سمتی باشد که کرامت انسانی ارتقا یابد و خروجی آن دانشجویانی عدالت طلب، مجری عدالت، راستگو و دارای عِرق ملی و شَرف باشند.

حجت الاسلام میثم شریف اصفهانی افزود: نتیجه تربیت چنین دانشجویانی این خواهد شد که بسیاری از مشکلات حل و علمی تولید می‌شود که شایستگی لقب اسلامی بودن را دارد.

بیست و نهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور روز پنجشنبه در دانشگاه اصفهان برگزار شد؛ در این اجلاس یک روزه رییسان دانشگاه‌های تهران، اصفهان و صنعتی اصفهان، استاندار اصفهان و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بصورت حضوری و سایر رییسان دانشگاه‌های بزرگ کشور بصورت مجازی شرکت کردند.

موضوع محوری اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور در نشست امروز، پیشنهاد برای برنامه هفتم توسعه کشور و توجه بیشتر به جامعه محور بودن دانشگاه‌ها و مسوولیت اجتماعی آنهاست.

دانشگاه‌های بزرگ کشور در این اجلاس شامل اصفهان، صنعتی اصفهان، تهران، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، تبریز، علم و صنعت ایران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، شیراز و علامه طباطبایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =