بیش از ۹۵ درصد تستهای کرونا در خواف مثبت است

گناباد-ایرنا- مسوول مرکز بهداشت خواف گفت: بیش از ۹۵ درصد تستهای ابتلا به کرونا در افرادی که روزانه به صورت سرپایی به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه می کنند، مثبت است.

دکتر فاطمه بیانی رودی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد موارد بستری در بخش کرونا بیمارستان ۲۲ بهمن خواف خارج از حد انتظار است به طوری که هم اکنون ۳۵ نفر در این بخش بستری هستند که بیشتر بیماران حال مساعدی ندارند.

وی ادامه داد: بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان خواف تکمیل شده است و از نظر بیماران بدحال شرایط به هیچ عنوان مناسب نیست و موارد فوتی طی یک هفته گذشته در خواف بسیار افزایش یافته است.

رییس مرکز بهداشت خواف از مردم این شهرستان خواست با افزایش مشارکت در رعایت پروتکلهای بهداشتی، پرهیز از حضور غیر ضروری در معابر عمومی و شرکت در اجتماعات و دورهمی های خانوادگی و با زدن ماسک و شستشوی مرتب دستها تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

دکتر فاطمه بیانی رودی با تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی در مراکز پر تردد شهری گفت: مادران باردار و کودکان و سالمندان تا حد امکان از منزل خارج نشوند و  اگر چه جوانان ممکن است در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ علائم وخیمی نداشته باشند اما می‌توانند عامل انتقال آن به کودکان و سالمندان باشند.

دکتر بیانی رودی گفت: افراد مبتلا به فشار خون و دیابت و بیماران سرطانی و مادران باردار بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار دارند.

مرکز شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف در فاصله ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها