صید و عرضه ماهی گرمابی در آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا گفت: صید ماهیان گرمابی در سطح ۸۰ هکتار از آب‌بندان‌ها و مزرعه پرورش ماهی آغاز شد و تا پایان آذرماه حدود ۱۰۰ تن ماهی به بازار عرضه خواهد شد.

صادق خاصی پور روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هفت آب بندان در روستاهای ویرمونی، دربند و عباس آباد و یک مزرعه خاکی در روستای ویرمونی آستارا در پرورش ماهیان گرمابی فعالیت می کنند و بیشتر ماهیان آنها کپور، آمور، فیتوفاک و بیگ هد است.

وی بیان کرد: در سال های اخیر تمایل شهروندان و مسافران به خرید ماهیان پرورشی بیشتر شده و کمبود ماهیان استخوانی دریای خزر در بازار، با پرورش و عرضه ماهیان سردابی و گرمابی جبران می شود.

وی اضافه کرد: در چند سال اخیر ذخایر انواع آبزیان دریای خزر به دلیل آلودگی های ناشی از استفاده بیش از حد کشاورزان از سموم و کودهای شیمایی، برداشت بی رویه شن و ماسه از رودخانه ها و صید بی برنامه کاهش یافته است.

رئیس اداره شیلات آستارا گفت: ۹ مزرعه پرورش ماهی سردابی(قزل آلا) نیز با ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰ تن در آستارا فعالیت می کنند و ماهی قزل آلا اوایل اسفندماه به بازار مصرف عرضه خواهد شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزارنفرجمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و حاشیه دریای خزر واقع شده و از مناطق مستعد پرورش انواع آبزیان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =