نماینده مجلس از نبود ضمانت اجرایی برای مرخصی دوران بارداری انتقاد کرد

ساری - ایرنا - رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از آنچه که نبود ضمانت اجرایی قوی برای مرخصی دوران بارداری بانوان نامید ، انتقاد کرد و گفت که مجلس یازدهم به دنبال تعریف ضمانت اجرایی لازم در این زمینه است.

فاطمه قاسم‌پور روز پنجشنبه در حاشیه " نشست تخصصی مطالبه گری دانشجویان با موضوع عملکرد مجلس شورای اسلامی در حوزه زنان و خانواده " در ساری به خبرنگار ایرنا گفت :  یکی از دغدغه حوزه بانوان امنیت بارداری و از دست دادن شغل است .

نماینده تهران ، شمیرانات ، ری ، پردیس و اسلامشهر در مجلس توضیح داد : اگر چه قانون مرخصی بارداری داریم که برای مستخدمین و کارمندان دولت تا حد خوبی اجرا می شود، اما این قانون در بخش خصوصی ضمانت اجرای کافی ندارد در حالی که بیشتر بانوان در بخش خصوصی شاغل هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت : در طرح جوانی جمعیت که هنوز به مجلس ارسال نشده ، بحثی که مورد توجه قرار گرفته نخست ضمانت اجرایی بسیار جدی برای قانون حمایت از دوران بارداری بانوان است. اگر این طرح تبدیل به قانون بشود با یک ضمانت اجرایی قوی همراه خواهد بود که دستگاه های دولت و کارفرمایان خصوصی را در برابر عدم اجرای قانون پاسخگو می کند. 

وی افزود : در این طرح مشوق هایی برای کارفرمایان جهت تسهیل در دوران بارداری بانوان در نظر گرفته شده است . این مشوق ها و تسهیلات در طرح جوانی جمعیت دیده شد تا زنان از مرخصی کامل بارداری در امنیت شغلی برخودار باشند.

این نماینده مجلس با تاکید بر این که برخی از قوانین حوزه بانوان با وجود این که در حال اجرا است ، با نیازهای روز این حوزه همخوانی ندارد و نیازمند بازنگری و اصلاح است ، گفت : مجلس یازدهم در این زمینه ها با امور حقوقی مجلس ، قوه قضاییه و نهاد ریاست جمهوری همکاری خوبی برای اصلاح قوانین و به روز رسانی آن طبق نیاز حوزه بانوان و تغییرات اجتماعی دارد.

رییس فراکسیون زنان مجلس امروز پنجشنبه با هدف بررسی مسائل و دغدغه حوزه زنان به مازندران سفر کرد و در جمع دانشجویان بسیجی دختر دانشگاه های استان حضور یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =