۲۲ طرح پژوهشی برای توسعه کرمانشاه تهیه شده است

کرمانشاه- ایرنا- معاون آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرمانشاه از معرفی ۲۲ طرح پژوهشی دستگاه‌های اجرایی به منظور حل مشکلات و توسعه استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا «نریمان محمدی» روز پنجشنبه در چهارمین کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری در سرسرای شهدای دولت استانداری بیان داشت: این ۲۲ طرح از غربالگری ۱۲۰ عنوان طرح پژوهشی پیشنهادی دستگاه های اجرایی استان انتخاب شده است.

به گفته وی، این طرح ها موضوعاتی از قبیل مسایل اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی، هنری و گردشگری  در استان کرمانشاه را شامل می شوند.

طرح پژوهشی اداره کل اقتصاد و دارایی با موضوع تبیین ساختارها و مکانیزم های شکل دهنده رشد اقتصادی استان و نیز بروزرسانی و احصاء فرصت های سرمایه گذاری استان در بخش های مختلف اقتصادی از جمله عناوینی بود که در جلسه به شور گذاشته شد.

«حبیب الله وفایی» رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه هم با انتقاد از کلی بودن عناوین برخی از طرح های پژوهشی گفت: طرح های کلی نتیجه بخش نیست.

او هدف از طرح های پژوهشی را تاثیرگذاری میان مدت در توسعه استان عنوان کرد و افزود: موانع توسعه ای در استان حداقل سابقه ۲۰۰ ساله دارند که در طرح های پژوهشی باید متغیرهای زیادی از جمله سرانه درآمد، درآمد پایدار و نیز اشتغال مدنظر قرار بگیرند.