تلاش دشمن دور نگه داشتن دانش آموزان در دفاع از ارزش های انقلاب است

رشت - ایرنا - امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: تلاش دشمن دور نگه داشتن دانش آموزان در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی روز پنجشنبه در جمع تشکل های دانش آموزی استان گیلان اظهار داشت: دانش آموزان باید فهم و هوش سیاسی داشته باشند و همواره از ارزش های انقلاب اسلامی و نظام دینی صیانت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان باید به علم و نوآوری های روز توجه داشته و در این راستا گام بردارند، افزود: روحیه مطالبه گری نیز باید در دانش آموزان زنده نگه داشته شود ملتی که روحیه مطالبه گری ندارد، مرده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به مسئولیت پذیری دانش آموزان خاطر نشان کرد: مسئولان باید به دانش آموزان مسئولیت پذیری را یاد دهند، متاسفانه هنوز در کشور ما باور جوانان وجود ندارد.

وی در ادامه سخنانش خطاب به مسئولان در آموزش و پرورش ، مدیران مدارس و معلمان بیان داشت: مدیران در آموزش و پرورش باید درک و شناخت از مجموعه خود داشته و مسئولیت شان را بدانند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مسئولیت تعلیم و تربیت دانش آموزان در مدارس باید به افراد مومن، انقلابی و متدین سپرده شود، اضافه کرد: در تربیت دانش آموزان نیز از شیوه های نو استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بیان داشت: سیزدهم آبان نقطه عطف و برگ زرین در تاریخ انقلاب اسلامی است و هیچ وقت از خاطر ملت ایران محو نخواهد شد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شهدای ۱۳ آبان هنرمند بودند، اظهار داشت: هنرمند کسی است که از  گذشتگان خود افتخار جذب می کند و برای آیندگان الگو می شود لذا ما همه باید هنرمندانه عمل کنیم.

۱۳ نفر از دانش آموزان عضو تشکل های دانش آموزی گیلان شامل اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بسیج دانش آموزی، جمعیت جوانان هلال احمر و سازمان دانش آموزی به همراه محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش استان به مناسبت سیزدهم آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امروز "پنجشنبه" با آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان دیدار کردند.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =