سفیر ایران: نمایشگاه شانگهای فرصتی برای تقویت مبادلات ایران و چین است

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با اشاره به مشارکت فعال ایران در سومین نمایشگاه بین المللی واردات شانگهای گفت: نمایشگاه شانگهای فرصتی برای تقویت مبادلات ایران و چین است.

"محمد کشاورز زاده" روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سومین نمایشگاه واردات شانگهای که از شب گذشته گشایش یافته است بزرگترین رویداد بین المللی چین پس از شیوع کرونا است به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است.  

وی ادامه داد: برگزاری این رویداد در حالی که دنیا درگیر مبارزه با کرونا است نشان از عزم چین برای گشودن بازار خود برای جهان دارد.  

سفیر ایران در چین تصریح کرد: با توجه به شرایط و محدودیت های کرونایی انتظار می رود امسال تجارت آنلاین نقش بسزایی در این رویداد داشته باشد.  

کشاورز زاده اظهار کرد: ایران امسال کالاهایی در دو دسته صنعتی و فرهنگی در این نمایشگاه عرضه کرده است.  

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین همچنین امروز پنجشنبه در توئیتی نوشت: در شرایطی که دنیا با افول اقتصادی شدید مواجه است باید این رویداد را فرصت مغتنمی بدانیم و بازار بزرگ چین را جدی بگیریم.

سومین نمایشگاه بین المللی واردات چین ۱۵ تا ۲۰  آبان ماه در شهر شانگهای برگزار می شود.

در سومین نمایشگاه بین المللی واردات شانگهای، ۲۸ شرکت ایرانی حضور دارند که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی نشان می‌دهد. امسال شرکت های ایرانی در چهار بخش فناوری و شرکت های دانش بنیان، فرش و صنایع دستی،  خشکبار و مواد غذایی و فرهنگی شرکت کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =