دستگاه قضا همکاری خوبی با دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات دارد

اردبیل- ایرنا - استاندار اردبیل گفت: قوه قضاییه و سازمان‌های تابعه در راستای حل مشکلات و توسعه استان همکاری خوبی با دستگاه‌های اجرایی دولتی دارند.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در نشست با مسوولان دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه استان اردبیل اظهارداشت: دادگستری و دیگر سازمان‌های زیرمجموعه قوه قضاییه در استان تا جایی که قانون اجازه می‌دهد در رابطه با حل مسائل و مشکلات مشترک اقتصادی و اجتماعی همکاری مطلوبی با دستگاه اجرایی بویژه مجموعه استانداری داشته‌اند.

وی در رابطه با تفاهم‌نامه شورای عالی قضایی استان در جریان سفر رییس قوه قضاییه به اردبیل گفت: پیش‌تر به منظور تقویت زیرساخت‌ها با هدف افزایش کیفیت خدمات‌رسانی دستگاه قضایی استان مبلغ ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده بود که برای سال جاری ۱۵ میلیارد تومان از محل مشخص شده با همکاری مدیریت برنامه‌ریزی استان به نسبت اولویت در اختیار سازمان‌های تابعه قوه قضاییه قرار می‌گیرد.

استاندار اردبیل افزود: همکاری و هماهنگی دستگاه‌های قضایی و اجرایی برای برون‌رفت از شرایط موجود و خدمت‌رسانی به مردم ضرورت دارد و برای توسعه و پیشرفت استان می‌توان با وحدت و همدلی قدم‌های اساسی برداشت.

وی با اشاره به اینکه با فروش اموال و دارایی‌های استان می‌توان بخشی را برای صرف نیازهای اساسی در نظر گرفت، گفت: با کمک دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه و همکاری سایر دستگاه‌ها طبق قانون می‌توانیم بر حسب اولویت مقداری امسال و بقیه را در سال آتی کمک کنیم چرا که امنیت و آسایش مردم برای جامعه و نظام بسیار مهم است.

بهنامجو تصریح کرد: سازمان زندان‌ها، پزشک قانونی، شورای حل اختلاف، ثبت و اسناد، دادگستری استان و سایر بخش‌ها عملیات اجرایی بهسازی و تقویت زیرساخت‌ها را شروع کنند و بعد از فصل سرد سال تزریق اعتبار و روند اجرایی نیز ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: استان اردبیل تنها استانی بوده که در سفر رییس‌جمهوری برای دستگاه قضایی مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده که این قضیه تفاهم و تعامل مجموعه بین ۲ قوه را در استان نشان می‌دهد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه اعتبارات عمرانی استان اردبیل نسبت به سال‌های گذشته رشد ۳برابری داشته است، افزود: در شرایط کنونی اقتصادی و مشکلات مالی دولت در استان اردبیل پروژه‌های عمرانی در حال انجام است و پیشرفت فیزیکی راه‌آهن، راه‌های استان و پروژه‌های آبی و خاکی رو به رشد است که نشان از پیگیری مجموعه استانداری و مدیریت برنامه‌ریزی استان دارد.

رییس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه با تقدیر از مجموعه استانداری اردبیل گفت: مجموعه دولتی به ویژه مجموعه استانداری در سفر اخیر رییس قوه قضاییه به استان اردبیل نهایت همکاری را انجام دادند و این همکاری‌ها باعث تداوم بیشتر همکاری در راستای پیشبرد اهداف عالیه نظام انجام می‌گیرد.

ناصر عتباتی با بیان اینکه دادگستری استان و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه برای حل مشکلات مردم و همکاری با مجموعه دولتی آمادگی کامل دارند، افزود: این مجموعه برای رشد و تعالی استان نهایت همکاری و تفاهم را با درنظر گرفتن قوانین انجام می‌دهد و موارد مصداقی را روسای سازمان‌ها پیگیری خواهند کرد.

وی افزود: دستگاه‌های زیر مجموعه قوه قضاییه در استان اقدامات خوبی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و حل مسائل انجام داده و ۱۲ مورد در مصالحه قصاص موفق عمل کرده‌اند.

رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت: نگاه قوه قضاییه نگاه حمایتی است و در کنار مدیران دستگاه‌های اجرایی و در سایه حمایت استاندار از مجموعه قضایی به مردم خدمت می کنیم و دلگرم این حمایت‌ها هستیم.

در پایان این نشست مجموعه قضایی استان از زحمات و همکاری‌های مجموعه استانداری با مجموعه قضایی در جریان سفر اخیر رییس قوه قضاییه به اردبیل از جمله استاندار ، معاونین استانداری، فرماندار اردبیل و چند تن از مدیران کل ستادی و همچنین مدیریت برنامه‌ریزی استان با اهدای لوح سپاس قدردانی کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =