سردیس و دیوارنگاری سرداران شهید در مشهد رونمایی شد

مشهد- ایرنا- سردیس سرداران شهید محمود کاوه و موسی نامجو و دیوارنگاری سردار شهید قاسم سلیمانی روز پنجشنبه طی مراسمی در مشهد رونمایی شد.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم گفت: خراسان همواره در جنگ تحمیلی نقش بسزایی داشته و فرماندهان خراسانی نیز در میدان جنگ جزو سرآمدان و مفاخر هستند از این رو ساخت سردیس این شهدا کوچکترین کاری است که مدیریت شهری می‌تواند برای این بزرگواران انجام دهد.
محمد رضا حیدری افزود: مدیریت شهری اجرا و ساخت طرح‌های هنری، نقش برجسته و فرهنگسازی راه شهدا را وظیفه خود می داند و استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، زندگی ساده شهدا، موضوعات دینی و مذهبی مفاخر ایرانی از جمله موضوعاتی است که می توانیم برای آنها از طریق زبان گویای هنر تلاش کنیم.
وی ادامه داد: شهیدان کاوه و نامجو از چهره‌های ماندگار جنگ تحمیلی هستند که نقش ویژه آنها همواره زبانزد خاص و عام است، همچنین خدمات و برکات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز می‌تواند سرلوحه خوبی برای عموم مردم به ویژه قشر جوان باشد و فعالیت‌های مدیریت شهری برای این عزیزان کوچکترین کار به شمار می رود.
رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز گفت: در راستای اجرای وظیفه و رسالت شهرداری، از مدتی قبل فراخوان‌های ساخت آثار هنری در شهر مشهد منتشر شده که به فراخور آن هنرمندان بسیاری اقدام به ارسال آثار خود کردند و از میان آنها تندیس و نقاشی دیواری‌های منتخب برای اکران در مناطق مختلف شهری در نظر گرفته شده است.

محمد محسن مصحفی افزود: تعدادی از آثار در سطح شهر نصب شده و به زودی چند اثر دیگر در شهر اکران می‌شود که همگی از نظر کیفیت قابل دفاع هستند.

فرزند شهید کاوه نیز در این مراسم شهید محمود کاوه را جوان ایرانی تربیت شده مکتب عاشورا دانست و گفت: این گونه جوانان می‌توانند برای نسل فعلی الگوی خوبی باشند و از شهرداری مشهد تشکر ویژه دارم که توانسته است با تلفیق هنر و شهادت به معرفی الگو های مناسب بپردازد.

زهرا کاوه افزود: به گفته پدر شهیدم "جنگ را باید پیش‌برد"، هم‌اکنون نیز در حال جنگ با دشمن در عرصه‌های مختلف اقتصادی هستیم و باید به گوشه‌ای از مسوولیت خود نسبت به راهی که شهیدان آغازگر آن بوده‌اند، عمل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =