فرماندار: گیلانغرب از لحاظ شیوع کرونا همچنان پرخطر است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: این شهرستان از لحاظ شیوع بیماری کرونا همچنان پرخطر است و محدودیت‌ها به صورت سخت‌تر و شدیدتر با توجه به شمار بالای مبتلایان در این منطقه اعمال می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کوروش محمودیان روز پنجشنبه در جلسه فوق العاده ستاد کرونای گیلانغرب، افزود: متاسفانه افزایش آمار افراد مبتلا در این شهرستان به گونه ای است که به طور میانگین روزانه ۲۰ تا ۲۵ مورد آزمایش مثبت داریم و این آمار به جزء افرادی است که به مراکز درمانی مراجعه نکرده اند.

وی اظهار داشت: تعداد افراد مبتلا در این  شهرستان به ۶۵۹ مورد و تعداد موارد فوت نیز به ۳۲ نفر افزایش یافته است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: هم اکنون ۲۰ نفر در بیمارستان الزهرا (س) گیلانغرب بستری هستند و این درحالی است که امکانات موجود جوابگوی این حجم نبوده و انتظار داریم مردم به گونه ای رفتار کنند این تب افزایش هرچه زودتر پایین آید از این رو چاره ای جز تشدید کنترل و اعمال محدودیت  نداریم.

محمودیان اضافه کرد: بیشترین مشکل این شهرستان همچنان ناشی از تجمع در مراسم تشییع و ختم است.

او ادامه داد: از برپایی هرگونه مراسم و یا تجمع در مراسم تشییع و خاکسپاری جلوگیری می شود و از این پس هرگونه مجوز دفن با هماهنگی ستاد کرونا صادر خواهد شد تا عملا از برگزاری مراسم تشییع و ختم جلوگیری و نظارت بیشتری صورت گیرد.

فرماندار گیلانغرب گفت: به دنبال تصمیم ستاد کرونای استان کرمانشاه نظارت های خوبی انجام گرفته و عمدتا پروتکل ها رعایت و رصد می شود اما در بخش مراسم ختم و تشییع همچنان اخلال هست و از امروز مجبور شدیم تصمیم های سخت گیرانه تری را اعمال کنیم.

وی از مردم خواست با رعایت پروتکل ها و حذف برنامه های تجمعی و گردهمایی ها کادر درمان را در کمک به بازگشت شهرستان به وضعیت عادی یاری کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب گفت: ظرف ۲ هفته اخیر از مجموع ۲۲۶ نمونه اخذ شده ۲۱۶ مورد مثبت و هشت مورد فوتی بوده که یک و نیم برابر مدت مشابه در مهرماه است و این آمار نگران کننده است.

دکتر شاپور جهانی افزود: ظرفیت بیمارستان الزهرا(س) تکمیل شده و چنانچه موارد مثبت افزایش یابد با افزایش آمار مرگ و میر مواجه خواهیم شد از این رو منطقی ترین راه در جهت مبارزه همکاری خود مردم و تلاش برای کاهش آمار بیماران خواهد بود.

علی رستمی دادستان گیلانغرب هم با اشاره به عزم دستگاه قضایی برای برخورد با تهدید کنندگان سلامت مردم از عموم شهروندان خواست نهایت همکاری را در جهت قطع زنجیره کرونا داشته باشند.

وی گفت: در خصوص صدور مجوز دفن براساس تصمیم ستاد کرونا عمل خواهد شد تا از برپایی هرگونه تجمع ممانعت شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

استان کرمانشاه از نظر کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و اکنون هزار و ۹۹ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند و تاکنون نیز ۹۲۰ نفر براثر ابتلای قطعی به این بیماری جان خود را از دست دادند.