پلمب قلیانسراها و توقیف چوب‌آلات جنگلی در آستارا

آستارا - ایرنا - ماموران بهداشت محیط آستارا در بازرسی از واحدهای صنفی برای مقابله با شیوع کرونا، ۲ واحد قلیانسرا را پلمب کردند و پنج تن چوب‌آلات جنگلی قاچاق با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان توقیف شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز در بازرسی از ۲۱ واحد صنفی، ۲ واحد قلیانسرای ناقض بهداشت پلمب و هشت واحد صنفی دیگر نظیر عرضه کنندگان مواد غذایی به علت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

نظام عباسی افزود: در قلیانسراها توتون های میوه ای آغشته به مواد شیمیایی با ترکیبات سرطان زا عرضه می شود و مصرف آن، احتمال شیوع و تشدید کرونا را در پی دارد و متصدیان واحدهای صنفی باید از ماسک استفاده کنند.

بیان کرد: از اول تا ۱۵ آبان ماه ۶۲ بار از واحدهای پذیرایی بین راهی بازدید و ۱۱ مورد از آب و غذای آنها نمونه برداری شده و نظارت ها با توجه به بخشنامه ستاد مقابله با کرونا تشدید شده است.

شیوع بیماری کرونا همه کشورها را با خود درگیر کرده و تنها راهکار فعلی مقابله با آن رعایت پروتکل های بهداشتی است و قلیانسراها و غذاخوری ها به علت اجتماع افراد، خطر شیوع کرونا را تشدید می کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا هم گفت: امروز پنج تن چوب‌آلات جنگلی قاچاق از ۲ دستگاه خودرو نیسان در محور آستارا - اردبیل کشف و توقیف شد و ۲ عامل آن دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

نسرین غزنوی اظهار کرد: در ماه های گذشته نیز ۱۰ تن چوب آلات جنگلی قاچاق کشف شده بود و وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار و اراضی جنگلی آن، جزو جنگل های ارزشمند هیرکانی گیلان است و یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری با برنامه منسجم از اراضی ملی حفاظت می کند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =