۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 84099666
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ واحد صنفی فروش سیگار در روانسر پلمب شد

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب روانسر گفت: ۱۷ واحد صنفی این شهرستان در چند روز اخیر به دلیل فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال پلمب شد.

مسلم الماسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مستندات تصویری فروش سیگار به نوجوانان موجود است و این مستندات به گونه ای است که هر فردی قادر به تشخیص کودک بودن خریدار می باشد.

وی تصریح کرد: در این مرحله قصد اعمال کامل مجازات قانونی را نداریم و بعد از توجیه و ارشاد و اخذ تعهد کتبی از مغازه ها، فک پلمب خواهد شد.

دادستان روانسر ادامه داد: با وجود اطلاع رسانی در فضای مجازی، نصب بنر در سطح شهر و ابلاغ از طریق اتاق اصناف متاسفانه توجهی به این موضوع نشده است‌ و باتوجه به بررسی های صورت گرفته و نظارت نامحسوس در سطح شهر اکثر مغازه داران اقدام به فروش دخانیات به افراد زیر ۱۸ سال می کنند.

الماسی اظهار داشت: هدف از اقدام صورت گرفته در این مرحله فعلا تذکر و اعلام هوشیارباش به کسبه است و بازدیدهای  مستمر و نامحسوس انجام و مستندسازی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه متاسفانه بی تفاوتی در بعضی امور اجتماعی بین شهروندان موج می‌زند، اضافه کرد: در راستای مقابله با فروشندگان موادمخدر برنامه ای خاص و ویژه در دست اجراست.

دادستان عمومی و انقلاب روانسر از همراهی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان روانسر در پلمب این واحدها قدردانی کرد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.