۲۳ میلی‌متر بارندگی در ایستگاه نازلوی ارومیه ثبت شد

ارومیه- ایرنا- معاون پیش‌بینی و توسعه اداره هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طبق گزارش دریافتی در ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه دانشگاه نازلوی ارومیه پربارش ترین منطقه استان بود و ۲۳ میلیمتر بارش در آن ثبت شد.

اسماعیل سیمایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شبانه روز گذشته اغلب شهرهای استان شاهد بارندگی هایی بودند و شهرستان شوط بعد از دانشگاه نازلوی ارومیه با ۲۱ میلیمتر بیشترین میزان بارندگی را داشت.

وی با بیان اینکه هفت میلیمتر بارندگی در خود ارومیه ثبت شده، اضافه کرد: این بارش ها روز پنجشنبه و جمعه تقویت می شود و  تا اوایل هفته آینده در استان ادامه دارد.

معاون پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به کاهش ۲ تا چهار درجه ای دما در روزهای آتی بیان کرد: نقشه‌های پیش‌یابی از تقویت بارش باران، رعد و برق و وزش باد به ویژه در نوار غربی استان حکایت دارد که شهروندان باید موارد ایمنی را در این خصوص رعایت کنند.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: در این مدت دمای مرکز استان، ارومیه بین هفت و ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

سیمایی بیان کرد: در این مدت پلدشت با ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم ترین و تکاب با یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر، خنک‌ترین شهر استان گزارش شد.

بارشهای پاییزه که از هفته جاری در استان آغاز شده موجب شادی کشاورزان شده‌است چرا که از آغاز کشت پاییزه تا کنون در سطح مزارع بارشی قابل توجه به ثبت نرسیده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha