مددجویان بهزیستی ابرکوه ۳۵ میلیارد ریال وام دریافت می کنند

یزد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی شهرستان ابرکوه گفت: در چارچوب سیاست های دولت با هدف ایجاد اشتغال ۳۵ میلیارد ریال وام به مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی به تازگی اختصاص یافت که به هر متقاضی ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

زهره اکرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: این تسهیلات در اجرای طرح ‌های دامداری، فروشندگی، قالی‌بافی، خدماتی و صنایع دستی به متقاضیان جویای کار پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹۴ متقاضی دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند، اضافه کرد : ۲۱۶ مددجو در حوزهای اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری در انتظار دریافت  وام از بانک های عامل شهرستان هستند.

اکرمی با اشاره به اینکه این نهاد علاوه بر خدمات رسانی برای اشتغال مددجویان تلاش دارد ، افزود: در صورت پرداخت این مبلغ با اجرای ۲۵۶ طرح ، زمینه اشتغال ۲۵۶  نفر در حوزه های کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و قالی بافی فراهم می شود.

وی اظهار کرد: ۵۰۰ میلیون ریال سقف مبلغ تسهیلات برای هر نفر  است که به مددجویان در اجرای طرح‌های کسب و کار خُرد ، خوداشتغالی و مشاغل خانگی پرداخت می شود.

این مسوول ادامه داد: همچنین در هفت ماهه امسال با پرداخت ۲۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه زمینه اشتغال ۵۸ معلول و مددجوی زیرپوشش این نهاد در شهرستان فراهم شد.

رییس اداره بهزیستی ابرکوه خاطرنشان کرد: خیران و موسسه های خیریه شهرستان ۵۰۰ میلیون ریال برای کمک به مددجویان که در اثر شیوع کرونا متضرر شده اند، مساعدت کردند.

وی با اشاره به برخی فعالیت های این اداره خاطرنشان کرد: کارشناسان مراکز مشاوره تحکیم بنیان خانواده در این شهرستان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی إز ٥٢ پرونده‌ ارجاعی به این مراکز موفق شدند  زمنیه صلح و سازش ۳۶ زوج را برقرار کنند.

اکرمی ، برگزاری دوره‌های مهارت زندگی، آموزش پیش از ازدواج ، ارایه خدمات مشاوره از سوی کارشناسان اورژانس اجتماعی این اداره و همچنین سازمان‌های مردم نهاد( سمن ها) را در کاهش پدیده طلاق که  رو به افزایش است ، بسیار موثر دانست.

وی بابیان اینکه تقویت اورژانس اجتماعی ، ایجاد خط تلفن ۱۲۳ خدمات سیار اورژانس و پایگاه‌های خدمات بخشی از فعالیت‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی ست ،تصریح کرد: خدمات خوبی در زمینه های آموزش، مشاوره، سلامت روان جامعه ، زنان و کودکان ، معلولان و سالمندان و توانمندسازی به جامعه هدف ارایه شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۷۰ درصد معلولان شهرستان متأهل هستند، ادامه داد: از هزار و ۴۱ معلول، ۳۴ درصد معلول ذهنی و روانی ،  ۲۵ درصد معلول حسی و یک درصد نیز با معلولیت گفتاری و بقیه با سایر معلولیت‌ها روبه رو هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها