فرامین رهبری در روز ۱۳ آبان حکیمانه بود

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: فرمایشات رهبری در روز ۱۳ آبان امسال حکیمانه و همچنین به گوشه رینگ بردن استکبار و فرانسه بود که فرمودند سیاست ما در برابر آمریکا با رفت و آمد اشخاص تغییری نمی‌کند که کلمه اشخاص بار معنای بالایی دارد.

حجت الاسلام علی خاتمی روز پنجشنبه در شورای فرهنگی عمومی استان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به اینکه ما باید قوی شویم تا دشمنان مایوس شوند، افزود: رسانه های گروهی استان و حتی فضاهای مجازی فرمایشات رهبری در ۱۳ آبان  امسال را  برای مخاطبان خود تبلیغ و اطلاع رسانی کنند.

وی با اشاره به برگزاری شورای فرهنگی عمومی اضافه کرد: این شورا سیاست کلی و برنامه های مادر را دارد که بخشی از این برنامه ها باید در استان ها بومی شده و درباره آنها تصمیم گیری و راهکارهای لازم نیز ارائه شود.

حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: اعضای شورای فرهنگ عمومی آیین نامه مربوطه را مطالعه و در این راستا پیشنهادها و موضوعات مورد نظر را به دبیرخانه ارسال کنند تا در کارگروه مربوطه مسائل بررسی و پس از آنالیز در این جلسات مطرح شود.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه امور زندانهای استان در زمینه مسائل قرآنی به خوبی وارد عمل شده است، گفت: اجرای این طرح آثار و برکات فراوانی برای جامعه دارد و از طرفی باید گفت مجامع قرآنی این استان نیز همزمان با شرایط کرونایی در وضعیت مناسبی قرار ندارند.

وی اظهار داشت: بنا بر این بود که ایران در لبیک به ندای امام مسلمین تعدادی حافظ قرآنی را تربیت کند و زنجان نیز به عنوان اولین استان برای بالاترین آمار در این ارتباط اعلام آمادگی کرده بود که هنوز به این مطلوب نرسیده ایم.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به موضوع یوم العباس زنجانی ها در ماه محرم امسال و برگزار نشدن این مراسم عظیم به دلیل شیوع کرونا گفت: این مهم افتخار استان محسوب می شود چرا که امسال به دلیل شرایط کرونا حول محور ولایت مداری این مراسم برگزار نشد و باید به ابعاد مختلف آن پرداخته شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: رهبری سوم آبان امسال و در دیدار با اعضای ستاد ملی کرونا مساله کمک مومنانه و حضور در صحنه را مطرح کردند و این در حالی است که همچنان باید با کرونا زندگی کرد و در این میان کادر درمانی بیمارستان ها خسته و فرسوده شده اند که علاوه بر نیروهای انقلابی، سپاه پاسداران نیز برای همکاری ورود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه سپاه استان های مختلف از جمله زنجان نیز برای مشارکت فعالانه در بحث کرونا اعلام آمادگی کرده است، گفت: بحث کمک های مومنانه شور و هیجان اولیه را ندارد، در حالی که رهبری از این اقدام تجلیل کردند و این مهم می تواند به اشکال مختلفی ادامه یابد و در به فراموشی سپرده نشود.

حجت الاسلام خاتمی گفت: هر فردی می تواند در حد مقدورات خود در کمک های مومنانه پیشگام باشد و آن را یک تکلیف بداند و به این موضوع مهم در شرایط کرونایی کشور بیش از گذشته توجه شود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه رهبری بارها در سال جاری به مسوولان کشور گوشزد کرده اند که در سه مقوله مهم اقتصاد، امنیت و فرهنگ تلاش بیشتری انجام دهند، خاطرنشان کرد: ایشان بارها در فرامین خود فرموده اند که فرهنگ مظلوم است چراکه در هر کاری همواره در مراحل آخر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =