۶۱پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در باشت تشکیل شد

گچساران- ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت گفت: ۶۱پرونده تخریب و تصرف در عرصه منابع طبیعی این شهرستان امسال تشکیل و برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.

سید حمید حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گستره تخریب و تصرف های صورت گرفته در سطح بیش از ۷۷ هکتار بوده است.

وی بیان کرد: اراضی ملی که به منظور انجام کارهای کشاورزی و یا ساخت و سازهای غیرمجاز تصرف می شود، از سوی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال می شود.

حسینی اظهار داشت: چالموره، چاه تلخ، مله برفی، پشت کوه خان احمد، غورک ، امام ضامن، چم بلبل از مهمترین مناطقی است که زمین‌های ملی در آنها تخریب و تصرف شده است.

وی ابراز کرد: با هوشیاری و پیگیری یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان این افراد متخلف شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

حسینی عنوان کرد: افرادی که قصد خرید زمین به ویژه اراضی بدون سند رسمی را در باشت دارند باید قبل از خرید به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان مراجعه کننده و از ملی نبودن اراضی مطمئن شوند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت گفت: طرح ممیزی در۱۰۵هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان به منظور ساماندهی بهره برداران و مرتعداران و حفاظت از این زمین ها  در دست اقدام است.

حسینی تصریح کرد: با اجرای طرح ممیزی از تخریب و تجاوز به این اراضی نیز جلوگیری می شود و زمینه برخی سوءاستفاده از این اراضی و مراتع طبیعی و ملی برچیده خواهد شد.

سطح مراتع و جنگل های این شهرستان ۱۰۵ هزار هکتار است که از این میزان ۷۸ هزار هکتاری جنگل است.

کارده، بن سرخ، بلوط، زالزالک و بادام وحشی از مهم ترین گونه های پوشش گیاهی و جنگلی این شهرستان است.

شهرستان باشت در ۱۱۰ کیلومتری جنوب یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =