فرماندار: مسوولان با فروش مرغ زنده در نقده برخورد کنند

ارومیه- ایرنا- فرماندار نقده گفت: فروش مرغ زنده سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد و لازم است مسوولان با این مساله برخورد کنند.

منوچهر شاکر روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان اظهار داشت:  باید مسوولان نظارت بیش از پیش در مرغداری‌های صنعتی و سنتی به خصوص در بحث واکسیناسیون، خروج بدون مجوز مرغ از مرغداری‌های صنعتی و خودروهای حامل طیور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اداره دامپزشکی بر مرغداری‌ها نظارت جدی دارد، ادامه داد: اداره محیط زیست نیز بر تالاب‌های شهرستان نظارت داشته باشد و هرگونه مساله مرتبط با بیماری آنفلوانزا را به اداره دامپزشکی گزارش دهد.

فرماندار نقده با اشاره به اینکه تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای مرغی در سطح شهرستان گزارش نشده، اظهار داشت: تاکنون موردی از ابتلا به بیماری آنفلوانزای پرندگان در مرغداری‌ها و یا پرندگان مهاجر در سطح شهرستان گزارش نشده است.

شاکر افزود: خدمات خوبی تاکنون از طریق اداره دامپزشکی و سایر ادارات مرتبط ارائه شده است و باید تمامی پیش‌بینی‌های لازم برای همه شرایط را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: تمامی ارگان‌ها همکاری لازم را با ستاد داشته باشند و امکانات لازم را در اختیار این ستاد قرار دهند.

وی بیان کرد: دهیاران با اهتمام ویژه‌ای این مساله را پیگیر باشند و هرگونه مورد مشکوک یا مرتبط در روستا را با کارشناسان اداره دامپزشکی در میان گذارند.

به گزارش ایرنا در ادامه این جلسه مسوولان شهرستانی در خصوص راهکارهای مقابله و نظارت بیشتر با این بیماری را ارائه دادند.

نقده دارای ۹۵ روستا بوده که ۷۷ روستا بالای ۲۰ خانوار و ۱۸ روستا زیر ۲۰ خانوار است و یک‌هزار و ۱۹۳ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۶ هزار و ۵۶ نفر در این روستاها زندگی می‌کنند؛ نقده با ۱۲۷ هزار نفر جمعیت و ۹۵ روستا در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر ارومیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =