تعداد بستری‌شدگان بر اثر کرونا در کرمانشاه به هزار و ۲۰۰ نفر نزدیک شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از سقف بی‌سابقه بستری‌شدگان مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: اکنون هزار و ۱۷۴ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند و در شبانه‌روز گذشته نیز ۳۰۸ نفر جدید بستری شدند.

«مهدی محمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ۳۲۷ بیمار در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) و ۱۹۱ بیمار در بیمارستان فارابی و مابقی در سایر بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: ۵۵ بیمار با حال وخیم تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ۱۰۸ مورد بیمار مثبت بستری و ۴۴۱ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند. 

او تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان را نیز ۱۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد هشت نفر در شهرستان کرمانشاه، یک نفر شهرستان کنگاور، یک نفر شهرستان پاوه، یک نفر شهرستان صحنه، یک نفر شهرستان گیلانغرب و یک نفر در شهرستان سرپل ذهاب جان خود را از دست دادند.

محمدی، مجموع جان‌باختگان براثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای شیوع اپیدمی تاکنون در استان را ۹۳۳ نفر اعلام کرد.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه همچنین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته  ۳۰۸ بیمار جدید با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۸۳ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

محمدی افزود: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۸ هزار و ۶۲۱ بیمار با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۶هزار و ۵۲۷ از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۸ بیمارستان آموزشی و غیرآموزشی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی دارد که اکنون بیماران کرونایی در بیمارستان‌های «گلستان»، «فارابی» و «شهدا» بستری هستند.

اکنون بیش از سه هزار و ۲۰۰ تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است که از این تعداد حدود هزار و ۲۰۰ تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

اخبار مرتبط