۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۶
کد خبرنگار: 1421
کد خبر: 84099547
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح مرکز فعالیت قرآنی در کیش

کیش- ایرنا- مرکز فعالیت‌های قرآنی کیش با حضور امام جمعه موقت تهران و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد افتتاح شد.

حجت‌الاسلام سید حسن ابوترابی فرد عصر دیروز در آئین افتتاح این مرکز گفت: تمام آیات قرآن فریاد توحید، تفهیم حقیقت و عالم هستی به انسان تحت قدرت حکیمانه، عالمانه و ذات اقدس احدیت دارد و انسان نباید جز به قدرت خدای متعال به کسی توجه و تکیه کند.

وی ادامه داد: آیه های قرآن انسان را به سوی حقیقت توحید هدایت می کند و حقیقت توحید در دو جمله تبیین شده است؛ فهم عزت ربوبیت و ذلت عبودیت بنابراین انسان برای ارتباط با مبدا هستی و حقیقت عالم و توحید یک راه بیشتر ندارد و آن راه علم، معرفت، عقلانیت، اندیشه و تفکر  است.

در این مراسم امام جمعه کیش نیز فعالیت های فرهنگی، قرآنی و مذهبی جزیره کیش را هم تراز با بسیاری از مناطق مذهبی کشور دانست و افزود: نمونه بارز اقدامات فرهنگی سازمان منطقه آزاد، افتتاح مرکز فعالیت های قرآنی به عنوان مرکز راهبردی و راهبری بسیار قوی در مصلی کیش است.

حجت الاسلام احمد حسن زاده تاکید کرد: با افتتاح این مرکز همه فعالیت های قرآنی در یک چار چوب منظم و مدیریت واحد قرار می‌گیرد.

گفتنی است  از این پس ۴۵ هیات فعال در ایام ماه محرم، روز عاشورا و تاسوعا می‌توانند از این مرکز برای برگزاری مراسم‌های عزاداری استفاده کنند. مرکز قرآنی کیش در زمینی به مساحت ۵ هکتار ساخته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha