سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات کرونا در آشتیان پرداخت شد

اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان آشتیان گفت: سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات، به اقشاری که از شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست دادند، پرداخت شد.

«نظام‌الدین جهان‌میرزایی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: تسهیلات اشتغال کرونا به ۳۷ نفر از فعالان حوزه‌های مختلف اصناف، مجتمع‌های فرهنگی، صنایع دستی و حمل و نقل پرداخت شد. 

وی ادامه داد: با توجه به شیوع گسترده کرونا در کشور و استان مرکزی، ۶ پایگاه سلامت مردمی با محوریت مساجد در شهرستان آشتیان راه‌اندازی شده و نیروهای داوطلب مردمی و بسیجی با مراجعه به محلات مختلف این شهرستان ضمن ضدعفونی کردن محله‌ها، به بیماران کرونایی قرنطینه در منزل نیز خدمات‌رسانی می‌کنند. 

فرماندار شهرستان آشتیان بیان کرد: پایگاه‌های سلامت مردمی در روستاهای این شهرستان نیز با همکاری دهیار، بهورز و روحانی روستا راه‌اندازی شده و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. 

جهان‌میرزایی اظهار داشت: توزیع بسته‌های معیشتی نیز در قالب مرحله سوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در شهرستان آشتیان آغاز شده و با شناسایی خانوارهای آسیب‌دیده از طریق مساجد، بسته‌های معیشتی بین این اقشار توزیع می‌شود. 

وی ادامه داد: در مراحل اول و دوم رزمایش کمک مومنانه بیش از چهار هزار بسته معیشتی در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان آشتیان توزیع شد و جذب کمک‌های خیران برای تامین بسته‌های معیشتی در شهرستان همچنان ادامه دارد.

شهرستان آشتیان از توابع استان مرکزی، در ۸۰ کیلومتری اراک واقع شده و در این منطقه حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha