آمران به معروف در قم راه‌های مقابله با کرونا را ترویج می‌کنند

قم - ایرنا - جانشین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر قم گفت: طرح امربه‌معروف در حوزه سلامت در قم اجرا می‌شود که بر اساس آن آمران به معروف راه‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا را میان مردم ترویج می‌کنند.

سید محمدتقی حسینی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد:‌ بهداشت و سلامت همواره ازجمله مهم‌ترین حوزه‌های موردتوجه در اسلام بوده است و در همین راستا آمران به معروف در قم تلاش می‌کنند با توجه به شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا،‌ اهمیت رعایت نکات بهداشتی را در میان مردم متذکر شوند و آن را به استفاده حداکثری از ماسک و رعایت دقیق پروتکل‌ها دعوت کنند.
وی بیان کرد: دعوت مردم به سمت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین پرهیز از مسافرت‌های غیر ضرور در شرایط کنونی از دیگر مواردی است که آمران به معروف در قم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: این‌ها همه جز مصادیق معروف و منکر در شرایط کنونی است و همه باید در این زمینه به وظیفه خود عمل کنند که در همین چارچوب فعالیت آمران به معروف سلامت در قم آغازشده و با تلاش بیشتر ادامه می‌یابد.
حسینی همچنین گفت:‌ برای نهادینه کردن امربه‌معروف و نهی از منکر در میان اقشار مختلف مردم باید این فریضه دینی در همه ابعاد زندگی موردتوجه باشد که در همین رابطه اهمیت فعالیت آمران به معروف در حوزه سلامت مشخص می‌شود.
وی بیان کرد: سالم‌سازی جامعه در ابعاد معنوی و مادی از مهم‌ترین آثار انجام امربه‌معروف و نهی از منکر است، بنابراین نباید آن را منحصر در موضوعاتی خاص دانست که تنها گروه مشخصی موظف به انجام آن هستند.
وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل‌توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.
ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =