۱۰ میلیارد ریال برای مطالعات ساماندهی مرز سیرانبند بانه هزینه شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: امسال برای مطالعات ساماندهی مرز سیرانبد بانه ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

محمدراشد مدرس گرجی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انجام مطالعات ساماندهی این مرز از بهار امسال آغاز و هم اکنون مراحل آخر خود را سپری می‌کند.

وی افزود: انتظار می‌رود با اتمام مراحل مطالعات و تهیه نقشه‌ها و تدوین برنامه ساماندهی تا پایان امسال از سال آینده شاهد آغاز عملیات ساماندهی این مرز باشیم.

وی با اشاره به اینکه مرز سیرانبند هم اکنون به عنوان یک بازارچه فعالیت می‌کند، گفت: همچنین معاونت عمرانی استانداری کردستان به صورت مستقیم برای ساماندهی این بازارچه اقدام کرده و سالن‌های تزانزیت آن احداث شده و ساختمان‌های مربوط به دستگاه های اجرایی از جمله و ساختمان های مورد نیاز دستگاه های امنیتی در این مرز هم اکنون با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

مرز سیرانبند بانه یکی از دروازه های مهم اقتصادی با منطقه اقلیم کردستان عراق برای مبادلات کالا است که از سوی دولت جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شده بود و در ۲۰ فروردین سال گذشته نیز با پیگیری‌های چند ساله وزارت امور خارجه کشورمان از سوی عراق به رسمیت شناخته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =