انتخابات خانه مطبوعات همدان برگزار می‌شود

همدان- ایرنا- مدیرعامل خانه مطبوعات همدان گفت: همزمان با چهار استان دیگر، مجمع عمومی سالانه به صورت الکترونیک برگزار و بر اساس اساسنامه، هیات مدیره جدید خانه مطبوعات این استان برای مدت سه سال انتخاب می‌شوند.

مهرداد حمزه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مجمع علاوه بر انتخاب هفت عضو اصلی هیات مدیره، ۲ بازرس خانه مطبوعات برای مدت یک سال نیز انتخاب می‌شوند. 

او گفت: از بین اعضایی که عضو سامانه خانه مطبوعات شده‌اند، یک نفر از سرپرستان خبرگزاری‌ها، یک نفر از سرپرستان روزنامه‌های سراسری، ۲ نفر از مدیران مسوول رسانه‌های محلی و سه نفر از بین خبرنگاران برای عضویت در هیات مدیره انتخاب می‌شوند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان اضافه کرد: اعضا می‌توانند از روز ۱۴ تا ۲۵ آبان با مراجعه به صفحه خود در سامانه خانه مطبوعات اعلام کاندیداتوری کنند.

 او با بیان اینکه روند انتخابات با انتشار فراخوان مجمع در روز ۱۲ آبان شروع شده و تا روز ۲۸ آبان ادامه خواهد یافت گفت: تا ۲ روز مانده به روز انتخابات فرآیند عضوگیری در سامانه ادامه دارد.

حمزه داشتن بیمه و حداقل مدرک لیسانس را از شرایط اصلی عضویت در سامانه خانه مطبوعات برشمرد و افزود: در دوره‌های گذشته مشارکت اعضای خانه مطبوعات استان در فرآیند انتخابات، قابل تقدیر بوده و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود انتخابات با حضور حداکثری اعضا و تعداد قابل توجه کاندیداها برگزار شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان با اشاره به اینکه امکان تغییر نقش اعضا در سامانه برای کاندیداتوری هیات مدیره وجود دارد خاطر نشان کرد: در طول زمان اعلام شده برای کاندیداتوری افراد با ورود به سامانه می‌توانند گزینه لغو عضویت را انتخاب و پس از به‌روزرسانی مدارک خود با نقش جدید عضو خانه شوند.

او خانه مطبوعات استان همدان را یکی از موفق‌ترین خانه‌های مطبوعات کشور دانست و همدلی و همراهی هیات مدیره و اعضای این مجموعه با یکدیگر را یکی از دلایل این موفقیت عنوان کرد.

حمزه برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته خبرنگار در سه سال، برگزاری کلاس‌های آموزشی، حمایت صنفی و حقوقی از اصحاب رسانه، تلاش برای ارتقای جایگاه خبرنگاران در سطح استان، پیگیری مطالبات نشریات و رسانه‌ها از دستگاه‌های دولتی و نیمه‌دولتی را از برنامه های انجام شده خانه مطبوعات همدان برشمرد.

وی ادامه داد: پیگیری حمایت‌های مالی از نشریات و خبرنگاران در برنامه‌های مختلف، پیگیری مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران و رفع بسیاری از آنها، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی به مناسبت‌های مختلف با مدیران رسانه و خبرنگاران از دیگر اقدامات انجام شده توسط هیات مدیره خانه مطبوعات همدان است.

او یادآوری کرد: به اذعان بسیاری از مدیران و مسوولان از جمله معاون حاضر و سابق امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد، استاندار فعلی و سابق همدان، معاونان استاندار، فرمانداران، مدیران کل، مدیران رسانه‌ها و خبرنگاران دوره اخیر خانه مطبوعات همدان یکی از موفق‌ترین دوره‌های فعالیت این خانه از ابتدای تاسیس تاکنون بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها