ترامپ برای متوقف کردن افزایش آرای الکترال بایدن به شکایت متوسل شد

تهران- ایرنا- کمپین انتخاباتی ترامپ دقایقی پیش اعلام کرد که به دادگاه میشیگان برای توقف کردن شمارش آرا شکایت کرده است.

به گزارش ایرنا از شبکه ان بی سی نیوز، بیل استپیان مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد: همانطور که پیش بینی می‌کردیم  با ادامه شمارش آرا در میشیگان، رقابت انتخابات ریاست جمهوری در این ایالت بسیار تنگاتنگ بوده‌ا ست.

وی افزود: به کمپین انتخاباتی ترامپ به مکان‌های شمارش آرا همانطور که توسط قانون میشیگان تضمین شده، اجازه دسترسی درستی داده نشده است.

وی تاکید کرد که ما امروز در دادگاه میشیگان شکایت کرده ایم تا زمان دسترسی کامل کمپین انتخاباتی ترامپ، شمارش آرا در ایالت متوقف شود.

تلاش کمپین ترامپ برای متوقف کردن شمارش آرای در میشیگان در حالی صورت می گیرد که به احتمال زیاد جو بایدن نامزد دموکرات ها بعد از پیروزی در ایالت ویسکانسین، پیروزی دیگری در ایالت میشیگان در ساعات دیگر کسب خواهد کرد و ۱۶ آرای الکترال این ایالت به ۲۴۸ آرای الکترال بایدن اضافه خواهد شد.

در حال حاضر ۹۶ درصد از آرای ایالت میشیگان شمرده شده و تا کنون بایدن با دو میلیون ۶۲۷ هزار و ۲۷۶ رای معادل ۴۹.۴ درصد از آرای را به خود اختصاص داده و ترامپ با دو میلیون و ۵۹۵ هزار و ۷۴۶ رای معادل ۴۸.۹ آرای را این ایالت بدست آورده است.

تازه ترین آمار رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا  تا این لحظه نشان می دهد، جو بایدن با ۲۴۸ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است و هر دو نامزد رقابت تنگاتنگی در ایالت های حساس دارند.

هم اکنون هر دو نامزد رقابت نزدیکی در ایالت های حساس کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، جورجیا و میشیگان دارند.

بایدن لحظاتی قبل ۱۰ رای ایالت حساس ویسکانیسن را به خود اختصاص داد تا اختلاف خود را با ترامپ افزایش دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =