آیت الله اختری: تجهیزات دفاعی ایران برای دفاع از منطقه است

تهران- ایرنا- رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در دیدار سفیر فلسطین در تهران تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران دوست کشورهای منطقه بوده و تجهیزات دفاعی آن نیز برای دفاع از منطقه است.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، آیت الله محمد حسن اختری در این دیدار با اعلام حمایت مجدد ایران اسلامی از آرمان های ملت فلسطین گفت که مواضع شما که همواره در کنار نظام جمهوری اسلامی ایران، رهبری و مردم ایران ثابت قدم هستید، قابل تقدیر است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و اظهارات رئیس جمهوری و همه مسوولان ایران درباره اهمیت تقویت وحدت و برادری میان کشورهای منطقه، افزود: جمهوری اسلامی ایران دوست کشورهای منطقه بوده و تجهیزات دفاعی آن نیز برای دفاع از کل منطقه است و آمریکا باید از منطقه برود زیرا کشورهای منطقه می توانند امنیت را تامین کننند و نیازی به حضور نظامی و ناوهای آمریکا نیست.

او گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره دست دوستی به سمت کشورهای عربی و همسایه دراز می کند و علاقه مند به همکاری های چند جانبه با آنها است.

"صلاح الزواوی" سفیر فلسطین در تهران نیز در این دیدار با اشاره به حضور ۴۰ ساله خود در ایران به عنوان سفیر فلسطین، گفت: حضرت امام خمینی(ره) دو پرچم را بلند کردند یکی پرچم حمایت از وحدت دنیای اسلام و دیگری پرچم اهمیت مسئله فلسطین و طی این مدت همواره شاهد حمایت های جمهوری اسلامی ایران از فلسطین بوده ام.

وی افزود: قدرت جمهوری اسلامی ایران باعث امنیت و قدرت کشورهای اسلامی و عربی است.

الزواوی در ادامه به برگزاری یک کنفرانس صهیونیست ها در قدس اشاره کرد و گفت: صهیونیست ها در این کنفرانس بار دیگر از همه یهودیان دنیا خواستند که به فلسطین و اسرائیل بیایند و این بدان معناست که اسرائیل همان اندیشه اسرائیل بزرگ را در سر می پروراند و مسئله عادی سازی روابط به این معنا نیست که به حاکمیت کشورها احترام می گذارد بلکه این ها خدعه و نیرنگی برای نیات شوم اسرائیل است و این فراخوانی برای اقامت در سرزمین های اشغالی با هدف بیرون راندن فلسطینی ها از سرزمین خود می باشد.

سفیر فلسطین در تهران در عین حال تاکید کرد که ما معتقدیم اسرائیل به رغم این تلاشها، رو به زوال است و نابود خواهد شد و هیچ کدام از این برنامه ها و عادی سازی ها نمی تواند از این روند رو به زوال آن جلوگیری کند.

سرخط اخبار سیاست خارجی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha