استقبال از استاندار جدید خراسان جنوبی در فرودگاه بیرجند

بیرجند - ایرنا - «حمید ملانوری» استاندار جدید خراسان‌ جنوبی روز چهارشنبه در فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند مورد استقبال مسوولان این استان قرار گرفت.

استاندار خراسان جنوبی شامگاه امروز وارد بیرجند شد و مورد استقبال معاونان استانداری، اعضای شورای تامین استان خراسان جنوبی و جمعی از مدیران ستادی قرار گرفت. 

«حمید ملانوری» در جلسه روز یکشنبه (۱۱ آبان ماه) هیات دولت به عنوان هشتمین استاندار خراسان جنوبی انتخاب شد.

وی یک روز بعد در اولین گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم که از شبکه استانی خاوران پخش شد، اظهار داشت: خراسان جنوبی یکی از استان‌های بنام و زرخیز کشور است و اگرچه به لحاظ جمعیت رتبه بیست و هشتم کشور را دارد اما به لحاظ وسعت و پهناوری، سومین استان پهناور کشور است و در این وسعت ذخایر و منابع بسیار زیاد، غنی و گرانسنگی را در خود جای داده است.

استاندار جدید خراسان جنوبی افزود: بزرگترین منبع غنی و مورد استفاده این استان که به عنوان یکی از بهترین منابع توسعه در دنیا امروز از آن یاد می‌شود، شخصیت‌های برجسته علمی و فرهنگی و منابع انسانی بزرگ این استان است.

وی گفت: به مردم عزیز و بزرگوار استان این اطمینان را می‌دهم که همه تجارب و توان خود را به کار خواهم گرفت برای اینکه از همه ظرفیت‌های استان چه منابع انسانی، چه منابع طبیعی و خدادادی و همه ظرفیت‌هایی که وجود دارد در کنار رفتاری اعتدالی، تعامل با همه گروه‌ها، استفاده از ظرفیت جوانان، بانوان و گروه‌ها و اقشار مختلف مردمی در سایه همدلی، وحدت و همکاری که شعار اصلی هفته وحدت است، پله‌های ترفی و توسعه را در استان شاهد باشیم و بتوانیم این ظرفیت‌ها را به فعل برسانیم و مردم از آن به خوبی بهره‌مند باشند.

ملانوری طی چند روز اخیر در گفت و گو با رسانه‌های استان از مهمترین برنامه‌های خود گفته و تصریح کرده است که یکی از برنامه‌ها، پیگیری اقدامات در دست اجرا خواهد بود و با قدرت تلاش می‌کنیم با استفاده از همه ظرفیت‌ها در استان و با کمک دولت بتوانیم برنامه‌ها و پروژه‌ها را پیش ببریم تا پایان سال یا بخشی را هم تا پایان دولت به نتیجه برسانیم.

وی گفت: افزون بر پیگیری برنامه‌های در دست اجرا، برنامه‌هایی در روند کاری وجود دارد که برخی از آنها کوتاه مدت است و با توجه به شرایط استان اجرایی می‌شود اما مهمترین هدف، ریل‌گذاری برای آینده استان است چرا که نباید فقط به فکر برنامه کوتاه مدت باشیم بلکه افق‌ها باید برای توسعه آینده استان مد نظر باشد.

استاندار جدید خراسان جنوبی به رسانه‌های استان اظهار داشت: به واسطه مسئولیت در وزارت کشور و رصد و تحلیل مدیریت استان‌ها با مسائل استان آشنا هستم همچنین از نظر همجواری کرمان با خراسان جنوبی آشنایی از استان بیشتر شده است.

حمید ملانوری متولد ۱۳۵۱ شهرستان انار استان کرمان است و مدرک کارشناسی الهیات و کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری دارد.

وی از سال ۱۳۹۷ تا پیش از انتصاب به عنوان استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل سیاسی وزارت کشور بود و بخشدار انار، شهردار بهرمان، معاون استاندار و فرماندار ویژه رفسنجان، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمان، سرپرستی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان را در سوابق خدمتی خود تجربه کرده است.

«محمدصادق معتمدیان» استاندار سابق خراسان جنوبی که از آذر ماه ۹۷ در این استان مسئولیت داشت، روز یکشنبه (۲۷ مهر ماه) در جلسه هیات وزیران به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شد.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =