روسیا الیوم:‌ اعلام دیرهنگام نتایج انتخابات، آمریکا را به درگیری سیاسی می‌کشاند

تهران – ایرنا – شبکه خبری ' روسیا الیوم" چهارشنبه شب بااعلام نتایج نظر سنجی گفت که اکثریت شرکت کنندگان بر این باورند که در صورتی که نتایج انتخاابات آمریکا با تاخیر اعلام شود این کشور وارد درگیری سیاسی خواهد شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی شبکه خبری "روسیا الیوم"، براساس این نظرسنجی که تا لحظه تنظیم این خبر با حضور هشت هزار و ۶۷۴ نفر صورت گرفته است، ۶۳.۹ درصد از شرکت کنندگان؛ حدود ۵ هزار و ۵۴۶ هزار نفر اعلام کردند که درصورت تأخیر در اعلام نتایج ریاست جمهوری در آمریکا این کشور وارد یک درگیری سیاسی خواهد شد درحالی که حدود ۳۸ درصد یعنی ۳ هزار و ۱۲۸ تن دیگر خلاف این نظر را داشته‌اند.

در نظرسنجی دیگری که این شبکه روسی بر روی سایت خود گذاشته است، از مشارکت کنندگان پرسیده است که آیا آنان بر این باورند که اصرار دونالد ترامپ برای ماندن در قدرت آمریکا را به سوی آشوب و نارآمی پیش خواهد بود که ۶۵.۱ درصد از رأی دهندگان پاسخ مثبت داده‌اند و ۳۴.۹ درصد از آنان نیز معتقد بودند که این اقدام ترامپ ایالات متحده را به سوی آشوب پیش نخواهد برد.

رییس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه در واکنش به روند افزایش آرای بایدن در ایالت‌های چرخشی مدعی از بین رفتن آرای وی در این ایالت‌ها شد.

ترامپ توئیت کرد: دموکرات‌ها به سختی کار می کنند تا هر چه زودتر ۵۰۰ هزار رای را در ایالت پنسیلوانیا از بین ببرند. در میشیگان و ایالت های دیگر نیز همین روند را به کار گرفته‌اند.

ستاد انتخاباتی بایدن هشدار داد در صورتی که ترامپ برای به چالش کشاندن آرای پستی به دیوان عالی رجوع کند با شکستی شرم‌آور مواجه می‌شود.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تا کنون بایدن نامزد دموکرات ها توانسته با یک میلیون و ۶۳۰ هزار و ۳۹۶ رای ۴۹.۶ درصد از آرای ویسکانسین را به خود اختصاص دهد، این در حالی است که ترامپ تا کنون توانسته یک میلیون و ۶۰۹ هزار و ۸۷۹ رای معادل ۴۸.۹ درصد از آرای ویسکانسین را بدست آورد.

تایج نهایی در ایالت های میشیگان، ویسکانسین، جرجیا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، نوادا و آلاسکا هنوز اعلام نشده است و رسانه های آمریکایی از به تعویق افتادن اعلام نهایی این نتایج به روز دوم خبر می دهند.

ترامپ که تا پیش از این در ایالت های نوادا، ویسکانسین و میشیگان از رقیب دموکرات خود پیشتاز بود، اکنون شاهد چرخش آرا در این سه ایالت  به سود بایدن است.

تا این لحظه و بنا به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن و دونالد ترامپ هریک تاکنون به ترتیب ۲۳۸ و ۲۱۳ آرای الکترال را به خود اختصاص داده اند و هیچ یک تا  این لحظه موفق به کسب حد نصاب ۲۷۰ رای الکترال نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =