طرح توزیع الکترونیک گاز مایع در هرمزگان نگرانی‌ها را برطرف می‌کند

بندرعباس - ایرنا- مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان گفت: اجرای طرح توزیع الکترونیک گاز مایع با هدف ساماندهی توزیع گاز مایع و شناسایی مصرف‌کنندگان واقعی گاز مایع شده و باعث رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌ها از قیمت و نحوه توزیع مردم می‌شود.

عبدالله احمدی‌کمرپشتی روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: طرح توزیع الکترونیکی فرآورده‌های نفتی فقط مختص توزیع گاز مایع نیست بلکه سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی به منظور الکترونیکی کردن هرگونه درخواست فرآورده نفتی طراحی شده که از سال‌ها قبل درحال اجراست و مردم کشاورزان صنایع صیادان و ... برای دریافت ذسوخت مورد نیاز خود به این سامانه مراجعه  ثبت‌نام و درخواست می‌کنند.

وی، با بیان اینکه ثبت نام تحویل الکترونیک گاز مایع شامل تمامی مصرف‌کنندگان کپسول گاز مایع در سراسر کشور می‌شود  ادامه داد: اجرای طرح ملی توزیع الکترونیک گاز مایع که از شهریور امسال نیز در تمامی استان‌ها آغاز شده، در استان هرمزگان نیز در مرحله ثبت‌نام قراردارد.

وی ادامه داد: نظارت بر قیمت کپسول‌های گازمایع براساس مصوبه هیات دولت وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت بوده و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نیز خود را موظف به تامین فرآورده مورد نیاز شرکت‌های موزع و تاسیسات گاز پرکنی می‌داند که با توجه به حضور دو پالایشگاه بزرگ در استان  و تدابیری که در زنجیره توزیع انجام داده‌ایم به تمامی ظرفیت‌های شرکت‌های موزع به موقع گاز مایع مورد نیاز ارسال می‌شود و در این زمینه وقفه و کمبودی نداریم.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان تصریح کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همانگونه که در نام آن به صراحت آمده متولی توزیع سوخت و فرآورده‌های نفتی است که با توجه به قوانین موضوعه کشور از طریق درگاه اینترنتی تجارت آسان متقاضیان درخواست خود را ارایه می‌دهند که  با توجه به تجربه موفق و سهولت خرید مشتریان چندی پیش نفت سفید و اکنون درخواست گاز مایع  به این سامانه اضافه شده است.

احمدی کمر پشتی در ادامه در خصوص شیوه‌های ثبت‌نام متقاضیان گاز مایه در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی اظهارداشت: آن دسته از شهروندانی که واجد شرایط دریافت گاز مایع و نفت سفید هستند باید با مراجعه به سامانه newtejaratasan.niopdc.ir  مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و احراز هویت سرپرست خانوار خود اقدام کنند.

وی افزود: سرپرست خانوار با کدملی و شماره تلفن همراه و کارت بانکی خود در سامانه طرح توزیع الکترونیک گاز مایع ثبت‌نام می‌کند و پس از انجام ثبت‌نام یک کد رهگیری به شماره سرپرست خانوار ارسال می‌شود و تا روزی که طرح اجرا می‌شود این کد باید ذخیره داشته باشند.

مدیرشرکت فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان توضیح داد: در زمان اجرای طرح، مشترک مورد نظر به سامانه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت و شرکت موزع گاز مایع درخواستی مشترک را در اسرع وقت با قیمت مصوب دولتی تحویل می‌دهد و هیچ گونه هزینه اضافی برای مشترکان نخواهد داشت.

احمدی در پاسخ به اینکه چه تسهیلاتی در اجرای ثبت‌نام این طرح درنظرگرفته شده خاطرنشان کرد: در راستای رفاه حال شهروندان و به منظور سرعت در ثبت‌نام شهروندان میزهای خدمت در سراسر استان با حضور کارشناسان شرکت فرآورده‌های نفتی برای ثبت‌نام از شهروندانی که به هر دلیلی خودشان نمی‌توانند کار ثبت‌نام را انجام دهند، با همکاری فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاران مستقر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =