کم کاری هیچ بانک و دستگاهی در رفع موانع تولید پذیرفتنی نیست

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با بیان اینکه یکی از ظرفیت هایی که برای پیشبرد برنامه های دولت، کمک کننده و موثر است؛ ایجاد مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری استان است که هفته قبل راه اندازی شد، گفت : کم کاری هیچ بانک یا دستگاهی در این خصوص پذیرفتنی نیست.

ارسلان زارع غروب چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان افزود : راه تحقق جهش تولید و بی اثر کردن تحریم‌های غیرقانونی، حمایت از طرح‌های تولیدی، صنعتی و جذب حداکثری سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

 وی تصریح کرد :با توجه به فعالیت مرکزفوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی ، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گزارشی در ارتباط با همکاری دستگاه ها با این مرکز ارائه دهد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های پیش بینی شده اعتباری از محل جهش و رفع موانع تولید و نیز حمایت‌های مالی بانک‌های عامل در سال‌جاری افزود: پیش بینی می شود تا پایان امسال حمایت‌های بیشتری از طرح های نیمه تمام و توسعه ظرفیت‌های حوزه تولید و صنعت به عمل آید و ضریب تحقق اعطای اعتبارات این بخش از 151 درصد سال گذشته، فزونی یابد.

استاندارگیلان خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی می‌تواند روند جذب اعتبارات اختصاصی امسال برای حمایت از تولید و صنعت را تسهیل نموده و بیش از پارسال ارتقاء بخشد.

دکتر زارع تنها راه تحقق جهش تولید و بی اثر ساختن تحریم‌های غیرقانونی استکبار را حمایت از طرح‌های تولیدی، صنعتی و جذب حداکثری سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان و اضافه کرد: شناسایی موانع و بهره گیری از فرصت‌ها در بستر پیگیری، تعامل و نگاه کارشناسانه، رمز موفقیت و راه نیل به اهداف توسعه و رونق تولید است.

در این جلسه گزارش سازمان صمت استان درباره تسهیلات از محل رونق تولید و کارگروه تسهیل و رفع موانع طی سال جاری و نیز تصمیم شرکت شهرک های صنعتی در خصوص واگذاری زمین به دو واحد تولید آسفالت در شهرک صنعتی خرفکل شهرستان شفت بیان شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =