الحوثی: حکومت‌های عربی در برابر انتخابات آمریکا خشک‌شان زده است

تهران – ایرنا - «محمد علی الحوثی»، رییس کمیته عالی انقلاب یمن چهارشنبه شب به نگرانی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نسبت به پیروزی احتمالی "جو بایدن" در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و در توئیتی نوشت: حکومت‌های وابسته به آمریکا در منطقه، در برابر انتخابات جاری این کشور خشک‌شان زده و درمانده شده‌اند.

به گزارش ایرنا، الحوثی  در سلسله توییتی نوشت: اما آنچه باید ملت‌ها درک کنند آن است که دلیل اصلی ادامه جنگ‌ این حکومت‌های وابسته به آمریکا و تخریب توانمندی‌های کشورهای عرب، همین اراده سلب شده این حکومت‌ها است.

وی افزود: بازنگری واقعیت موجود از طریق ملت‌هایی شروع می‌شود که دارای اراده قوی بوده تا خود راه حل‌ها را ایجاد کنند.

سخنان الحوثی پس از آن مطرح می‌شود که روزنامه صهیونیستی "اسرائیل هیوم" (اسرائیل امروز) روز یکشنبه نوشته بود، مسؤولان کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله امارات و بحرین آرزو می‌کنند که "دونالد ترامپ" بار دیگر انتخاب شود، چرا که آنان در صورت پیروزی "جو بایدن" نسبت به تغییر سیاست آمریکا در خاورمیانه بیمناک هستند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیروز (سه‌شنبه) برگزار شد و شمارش آراء همچنان در برخی از استان‌ها ادامه دارد.

شبکه آمریکایی فاکس نیوز متمایل به جمهوری خواهان که به صورت زنده آخرین نتایج آمار پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را پخش می‌کند،  از پیشتازی ترامپ در مجموع آرای شمارش شده در ایالت‌های حساس کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان و ویسکانسین خبر داده است. هر چند شمارش آراء در این ایالت‌ها به همراه نوادا و آلاسکا هنوز به پایان نرسیده است.

بنابر آخرین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و تا این لحظه، جو بایدن با ۲۳۸ رای الکترال در برابر ۲۱۳ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =