۱۸ آبان ۱۳۹۹، ۷:۵۳
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 84099231
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون جهاد کشاورزی اصفهان: قاچاق دام در استان نداریم

اصفهان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: قاچاق دام در این استان وجود ندارد و مشکل خاصی از این نظر نداریم.

حسین ایراندوست روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قاچاق دام بیشتر مربوط به استان های مرزی است و در استانهای مرکزی کشور شایع نیست و مهمتر این که اصفهان همواره وارد کننده دام سبک و صادرکننده دام سنگین به استان های دیگر است.

وی اظهارداشت: هرگونه جابجایی دام باید با مجوز سازمان دامپزشکی انجام شود و مبدا و مقصد نقل و انتقال در این مجوزها ثبت می شود.

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان تصریح کرد: مقداری از افزایش قیمت گوشت مربوط به تورم و بخشی از آن هم بر اثر جو روانی بازار است اما این قیمت ها در روزهای آینده بطور قطع افت می کند.

ایراندوست با تاکید بر ضرورت توجه به تولید کننده ها تصریح کرد: سال گذشته گوشت قرمز گوسفندی حدود ۱۰۰ هزار تومان عرضه می شد اما از سال گذشته تا به امروز قیمت همه کالاها افزایش پیدا کرده و نباید انتظار داشته باشیم که قیمت گوشت افزایش اندکی پیدا نکرده باشد.

وی ادامه داد: افزایش قیمت گوشت قرمز ناشی از جو روانی بازار است و دوام ندارد و بطور قطع در روزهای آینده کاهش می یابد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در کشور ادامه داد: با ساماندهی بازار نهاده‌های دامی و توزیع نهاده‌های یارانه‌ای قیمت گوشت قرمز در آینده نزدیک کاهش پیدا خواهد کرد.

ایراندوست در مورد تخم مرغ اضافه کرد: اکنون تخم مرغ زیر قیمت مصوب تنظیم بازار ارائه می‌شود که با صادرات آن از آسیب های وارده به تولیدکننده جلوگیری می شود.

وی بیان کرد: قیمت مصوب تخم مرغ ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان است اما با قیمت ۱۲ هزار تومان از مرغداران خریداری می شود که هیچ مشکلی در تامین تخم‌مرغ موردنیاز این استان وجود ندارد و تامین بازار به میزان کافی انجام می‌شود.

این مسوول سازمان جهاد کشاورزی اصفهان قیمت ۲۷۰ هزار ریالی هر کیلو مرغ برای مصرف کننده را عادلانه ندانست و اظهارداشت: گرانی مرغ موضوعی کشوری است و فقط مربوط به اصفهان نیست.

به تاکید وی مشکلی از نظر پرورش، تولید و تأمین مرغ در استان اصفهان وجود ندارد و میزان جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش یافت.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان افزایش تقاضا را یکی از علل افزایش قیمت مرغ برشمرد و گفت: مصرف محصولات پروتئینی مانند گوشت، تخم مرغ و مرغ همواره در فصل گرما کاهش و با سرد شدن هوا افزایش می یابد.

وی ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی انجام شده نهاده های دامی به موقع بدست مرغداران خواهد رسید و قیمت ها کاهش پیدا خواهد کرد.

ایراندوست اظهارداشت: تخصیص نهاده های دامی بطور صد در صدی انجام شده اما بعضی مواقع تحویل آن با تاخیر انجام می شود و احتمال اینکه مرغداران نهاده را خریداری کرده اما هنوز به دست آنها نرسیده باشد.

وی یادآور شد: دامداران برای دریافت نهاده‌های دامی یارانه‌ای باید در سامانه بازارگاه ثبت نام کرده تا نهاده‌های دامی با قیمت دولتی در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان افزود: با توجه به افزایش روند جوجه ریزی و تامین حدود صد در صدی نهاده ها، بطور قطع قیمت مرغ هم افت پیدا خواهد کرد.

استان اصفهان با هزار و ۸۵۰ واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت ۳۶ و نیم میلیون قطعه در هر دوره با تولید سالانه ۲۰۵ هزار تن طیور، رتبه نخست در ظرفیت تولید و رتبه دوم تولید گوشت مرغ را به خود اختصاص داده است.

استان اصفهان دارای بیش از هفت میلیون و ۸۰۰ هزار راس انواع دام است که این خطه را به یکی از قطب‌های تولید فرآورده‌های دامی در کشور تبدیل کرده است.

این استان دارای ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۱۷ کشتارگاه طیور و ۳۳ کشتارگاه دام و بیش از ۱۰ هزار مرکز بسته بندی و فرآورده‌های خام دامی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha