دهدشت ظرفیت معرفی به عنوان پایلوت هندبال استان را دارد

یاسوج - ایرنا - رئیس هیات هندبال کهگیلویه با اشاره به اینکه شهر دهدشت در همه رده ها سنی دارای تیم هندبال است گفت: این شهر ظرفیت معرفی به عنوان پایلوت هندبال کهگیلویه وبویراحمد و حتی کشور را دارد.

مجتبی پارسایی چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزش هندبال در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه از ۱۴پیش با استقبال جدی ورزش دوستان آغاز شد.

وی بیان کرد: رشته هندبال طی این سالها نام دهدشت را بلند آوازه کرده و در رده‌های مختلف سنی به سکوهای قهرمانی کشور نیز دست یافته است.

پارسای تصریح کرد: هندبال فراز بام بعد از حضور چهار ساله در دسته ۲ و سه و حضور ۲ساله در لیگ دسته اول با مدیریت صحیح در سال ۹۶ به لیگ برتر صعود کرد.

وی با اشاره به اینکه طی پنج سال اخیر هندبال دهدشت در رده های سنی، خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان رشد قابل توجهی داشته است گفت: برنامه ریزی و مدیریت صحیح یکی از دلایل اصلی پیشرفت ورزش هندبال بوده است.

پارسایی توسعه ورزش هدنبال در رشته های پایه را ضروری دانست و تصریح کرد: هندبال کهگیلویه بصورت فشرده در رده های سنی پاین در حال فعالیت است.

وی افزود: با توجه به به برگزاری اردوهای تیم ملی نوجوانان در دهدشت طی این سالها علاقه جوانان به این ورزش نیز دوچندان شده است.

پارسایی با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رئیسه هندبال استان از هفته آینده افزود: توسعه ورزش هندبال در همه شهرهای استان به جد پیگیری خواهد شد.

وی کسب مقام سومی لیگ برتر هندبال فرازبام خاییز دهدشت در سال ۹۷،کسب مقام سومی در رده جوانان و نوجوانان کشور، نایب قهرمانی نونهالان و قهرمانی خردسالان در ۲ سال متوالی در منطقه هفت کشور را از افتخارات تیم های هندبال فرازبام در سالهای اخیر ذکر کرد.

رئیس هیات هندبال کهگیلویه اضافه کرد: ورزش ،هندبال یک ورزش قدرتی است که نیاز به بازیکنانی با فیزیک بدنی قدرتمند دارد و جوانانی با فیزیک بدنی مناسب برای فعالیت در رشته ورزشی هندبال در جای جای کهگیلویه و بویراحمد به فراوانی زندگی می کنند. .
پارسایی بیان کرد: کمی تلاش برای شناسایی جوانان علاقه مند به این ورزش در استان لازم است  تا از پایه و نوجوانی آموزش های لازم را به آنان یاد داد تا در آینده برای کشور افتخارآفرینی کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =