سفیر ایران در فرانسه به قربانیان حادثه تروریستی کابل ادای احترام کرد

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه با حضور در سفارت افغانستان در پاریس و امضای دفتر یادبود حمله تروریستی دانشگاه کابل، با قربانیان این حادثه ادای احترام کرد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه،  سفارت افغانستان در پاریس دفتر یادبودی برای شهدای دانشجوی حادثه تروریستی دانشگاه کابل گشوده است.

«بهرام قاسمی» امروز با حضور در محل سفارت افغانستان که با استقبال سفیر افغانستان در پاریس همراه بود، علاوه بر تحریر کلامی در این دفتر یادبود و ادای احترام به تمامی قربانیان این حادثه غم بار تروریستی، دقایقی با سفیر افغانستان گفت و گو کرد و نگرانی خود را از افزایش کشته شدگان دانشجو با توجه به جراحت عمیق برخی از آنان که تحت مداوا هستند، ابراز نمود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در این خصوص نوشت: در اولین لحظات صبح امروز با حضور در محل سفارت افغانستان که با استقبال سفیر افغانستان در پاریس آقای عزیزی همراه بود، علاوه بر تحریر کلامی در این دفتر یادبود و ادای احترام به تمامی قربانیان این حادثه غم بار تروریستی، دقایقی با سفیر افغانستان گپ و گفت داشتیم. سفیر نگران افزایش کشته شدگان دانشجو با توجه به جراح عمیق برخی از آنان که تحت مداوا هستند، بود.

وی افزود: در دفتر یادبود، به بحث تروریسم و این حادثه شوم که علیه ساحت مقدس دانشگاه و دانشجویان به عنوان آینده سازان آن کشور که تمامی با چهره های معصوم و جوان خود مظلومیت خود را فریاد می کردند چندخطی و نه چندان به آسانی به یادبود آنان که قربانی خشم و نفرت کینه توزانه تروریست ها قرارگرفته اند، نوشتم.

 این دیپلمات کشورمان اضافه کرد: شوربختانه هنوز استانداردهای دوگانه و سرخ تر انگاری خون برخی دیگر از آدمیان در صحنه جهانی بیداد می کند. ریشه های مالی، لجستیک، آموزش و تئوریک این گونه اقدامات و حامیان واقعی آنان در اشکال مختلف احتمالاً برای تمامی قدرت ها و کشورهایی که مبارزه با تروریسم و حقوق بشر را سرلوحه کار خود می دانند شناخته شده است.

 قاسمی ادامه داد: تروریسم و ترور به هرشکل آن و در هر کجا و با هر هدف محکوم و نیازمند یک مبارزه پایدار، هوشمند، مستمر و همه جانبه و بدور از هرگونه سیاسی کاری و مصلحت های سوداگرانه اقتصادی و سیاسی است. جان آدمی و کرامت انسانی نباید لگدمال و قربانی پندار و کردارهای سودجویانه زورمداران زرپرست قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، دوشنبه گذشته سه مهاجم مسلح با ورود به دانشگاه کابل پس از انفجار بمبی شماری از دانشجویان این دانشگاه را به رگبار بستندکه در پی این حادثه مسلحانه تروریستی ۲۲ تن از دانشجویان کشته و بیش از ۴۰ تن زخمی شدند.

مهاجمان مسلح ساعت ۱۱ روز دوشنبه وارد دانشگاه کابل شدند و ساختمان «قضایی» که به گفته برخی منابع نیروهای ایتالیایی‌ در این محل حضور داشته اند را هدف قرار دادند.

شبه نظامیان طالبان دست داشتن دراین حمله را رد کردند اما مقامات دولتی و کارشناسان امور سیاسی و نظامی، گروه طالبان را مسئول این حمله معرفی کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =