جریمه ٨٠٨ میلیارد تومانی برای گرانفروشان اسلامشهر

تهران- ایرنا-فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: براساس بازرسی‌های صورت گرفته از واحدهای صنفی، خدماتی، تولیدی و انبارها در مجموع ۱۲۰ پرونده به مرجع قضائی و تعزیرات شهرستان ارسال و ۸۰۸ میلیارد تومان برای گران‌فروشان و متخلفان جریمه صادر شد.

به گزارش ایرنا مسعود مرسلپور روز چهارشنبه در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار شهرستان اسلامشهر با توجه به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری در خصوص مشکلات اقتصادی کشور بیان داشت: همانگونه که معظم له فرمودند بخشی از گرانی ها به دلیل ناهماهنگی های دستگاههای مختلف و برخی کم کاری هاست.

وی با اشاره به تاکیدات مستمر رئیس جمهوری و استاندار تهران درخصوص ضرورت نظارت مستمر بر بازار گفت: دستگاههای مسئول باید بطور مستمر قیمت اجناس مختلف را که توسط وزارت صمت اعلام می شود در سطح شهرستان کنترل کنند و با هرگونه گران فروشی برخورد کنند.  

مرسلپور با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و همه باید جهادی عمل کنیم، تصریح کرد: نظارت ها و بازرسی ها از واحدهای صنفی باید در طول هفته تداوم داشته باشد و با محوریت بخشداری ها این نظارتها در سطح روستاها نیز با جدیت بیشتری انجام شود.

فرماندار شهرستان اسلامشهر همچنین در خصوص توزیع گوشت گفت: توزیع گوشت قرمز با نرخ مصوب دولتی توسط سازمان بسیج اصناف کشور در تمامی شهرستان ها از جمله اسلامشهر انجام می شود.

مرسلپور افزود: توزیع ۱۵۶ تن مرغ منجمد با نرخ هر کیلوگرم ۱۵ هزار تومان در روزهای آتی در ۱۲ نقطه شهرستان اسلامشهر آغاز می شود.

وی به تامین و توزیع ۴۳۵ تن روغن مایع برای مصرف واحدهای تولید محصولات غذایی این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۲۰۰ تن روغن مایع نیز برای فروش در واحدهای صنفی تامین شده است.

مرسلپور بر ضرورت تشدید نظارت های مختلف از فروشگاه های زنجیره ای شهرستان تاکید و تصریح کرد: با هرگونه گران فروشی، کم فروشی و عدم رعایت نکات بهداشتی در فروشگاه های زنجیره ای برخورد می شود و در صورت گزارش دستگاههای ذیربط از ادامه فعالیت این فروشگاه ها در شهرستان جلوگیری می شود.

شهرستان اسلامشهر با حدود ٨٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =