برخورد سختگیرانه با افراد متخلف کرونایی انجام گیرد

زنجان - ایرنا - امام جمعه زنجان گفت: رهبر معظم انقلاب در فرامین اخیر خود در ستاد ملی کرونا سه محور برخورد سختگیرانه، آموزش همگانی و اقناع افکار عمومی را مطرح کردند و در این میان باید با افرادیکه با زبان منطق باور ندارند که بی‌اعتنایی به موارد بهداشتی ابتلا و فوت را به همراه دارد، باید برخورد جدی شود.

حجت الاسلام علی خاتمی شامگاه چهارشنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تقدیر از فعالیتهای بی‌شائبه مدافعان سلامت افزود: در روزهای ابتدایی شیوع کرونا نقاهتگاه‌هایی در کنار بیمارستان های استان ایجاد شد و در این میدان داوطلبانی برای ارائه خدمت اعلام آمادگی کردند.

وی اضافه کرد: با تدابیر اندیشیده شده، نقاهتگاه ها همزمان با تداوم وضعیت حاکم تجهیز شد اما در ادامه چندان مورد استفاده قرار نگرفت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: واقعیت این است که در زمان حاضر کادر درمان به ویژه قشر پرستار با گذشت ماهها از شیوع کرونا خسته و فرسوده  شده اند که در صورت موافقت ستاد کرونای استان نیروهای جوان، مومن و انقلابی مخلص طبق فرامین رهبری در این رابطه تدابیری اندیشیده، آموزش های کوتاه مدت را سپری و سپس در قالب نیروهای خدماتی کمک حال کادر درمان باشند.  

حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: رهبری در دیدار اخیر با اعضای ستاد ملی کرونا برخورد یا اقدام سختگیرانه را مطرح کردند که در این ارتباط با هیچ فردی تعارف نداریم و در گزارش های مردمی عده ای از بی اعتنایی عده دیگری گلایه می کنند که این وضع باید مدیریت شود.

وی خاطرنشان کرد: جدی گرفتن برخوردهای سختگیرانه با افراد متخلف و ارائه پیشنهاداتی برای بهبود وضعیت به یقین در پیشبرد اهداف مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس بسیار اثر گذار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =