۱۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۶
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84099199
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه آستارا ساماندهی فضای مجازی را خواستار شد

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا گفت: فعالیت کاربران فضای مجازی بخصوص در کانال‌های تلگرام و صفحات اینستاگرام باید ساماندهی شود و شورای فرهنگ عمومی در قالب کمیته‌ای، بر فعالان شبکه‌های اجتماعی نظارت کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه آستارا افزود: در راستای تحقق هدف های انقلاب نه تنها از فضای مجازی استفاده مناسب نمی شود بلکه برخی افراد با انگیزه ‌های مختلف برای تضعیف ارزش‌ های دینی و انقلابی از آن بهره می برند.

 وی بیان کرد: باید کار در فضای مجازی و تشکیل کانال و گروه،  قانونمند و در راستای هدف های نظام و مقررات اسلامی باشد و در صورت مشاهده و بروز مشکل، امکان پیگیری و بررسی فراهم شود.

وی ادامه داد: برخی کاربران فضای مجازی تفرقه افکنی و به راحتی به شخصیت ها توهین می کنند و نیروی انتظامی و دستگاه قضا در برخورد با این افراد به هیچ عنوان تساهل نکنند.

امام جمعه آستارا گفت: ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است و مصوبات شورای فرهنگ عمومی به مانند مجلس شورای اسلامی ضمانت اجرایی دارد و دستگاه های اجرایی نباید در اجرای آنها کوتاهی کنند.

حافظ نیا افزود: برگزاری مراسم عروسی در تالار باغ های فاقد مجوز غیرقانونی است و نیروی انتظامی به تعطیلی آنها اقدام کند و نظارت بر رستوران هایی که موسیقی زنده پخش می کنند، تشدید شود.

عباس صابر فرماندار آستارا هم گفت: تالارها  قبل از برگزاری هر مراسمی باید از نیروی انتظامی مجوز بگیرند و برگزاری مراسم‌ در رستوران‌ها به صورت مختلط و همراه با موسیقی قابل قبول نیست و با عوامل آن برخورد خواهد شد.

عباس جاذب دادستان عمومی و انقلاب آستارا هم اظهار کرد: ضرب و جرح عمدی، توهین به اشخاص و تهدید به ترتیب بیشترین فراوانی جرائم در این شهرستان به شمار می روند و افزایش خشونت در جامعه، خطرناک و رفع آن نیازمند کار فرهنگی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha