۵۲ راننده در چهارمحال و بختیاری براساس طرح محدودیت‌های کرونایی  جریمه شدند

شهرکرد- ایرنا- رییس پلیس راه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح محدودیت و ممنوعیت تردد از ساعت ۱۲ روز دوشنبه در استان براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: در این مدت ۵۲ راننده که قصد ادامه سفر در محورهای این استان را داشتند، جریمه شدند.

سرهنگ سید غلامعلی نوربخش روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت سه هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو در مبادی ورودی استان که قصد ورود به استان را داشتند نیز کنترل شدند.

وی گفت: در کنترل مبادی ورودی، خودروهایی که حامل مواد فاسد شدنی و یا دارای سرنشین بیمار بودند و یا رانندگانی که ساکن استان بودند اما پلاک خودرو آنها متعلق به استانهای دیگر بود، مجوز ورود به استان را دریافت کردند.

نوربخش اظهار داشت: در این مدت ۲ دستگاه خودرو به دلیل تخلف از دستور پلیس و بی‌توجهی به محدودیت‌های ترافیکی به پارکینگ منتقل شدند.

رییس پلیس راه استان افزود:اجرای طرح ممنوعیت و محدودیت تردد بر اساس دستورالعمل وزارت کشور از روز دوشنبه۱۲ آبان در ۲۵ استان کشور آغاز شد و تا جمعه ۱۶ آبان‌ماه ادامه دارد.

وی اظهار داشت: اجرای  این طرح در ورودی و خروجی استان از جمله بروجن، سامان، بن، محور شلمزار و پلیس راه شهرکرد به اصفهان در حال اجراست.

نوربخش افزود: در این مدت عبور خودروهای امدادی و خودروهایی که مایحتاج مردم را جابه‌جا می‌کنند، شامل اجرای ممنوعیت تردد نمی‌شوند.

وی به کاهش ترددها در این مدت با توجه به همراهی و همکاری مردم اشاره کرد و گفت: استفاده از ماسک برای تمام سرنشینان خودرو الزامی است. 

به گفته وی، در این مدت ماموران پلیس راه چهارمحال و بختیاری ۱۵۵ عدد ماسک را بین رانندگان و سرنشینان فاقد ماسک، توزیع کردند.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =