۵۲ راننده در چهارمحال و بختیاری براساس طرح محدودیت‌های کرونایی  جریمه شدند

شهرکرد- ایرنا- رییس پلیس راه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح محدودیت و ممنوعیت تردد از ساعت ۱۲ روز دوشنبه در استان براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: در این مدت ۵۲ راننده که قصد ادامه سفر در محورهای این استان را داشتند، جریمه شدند.

سرهنگ سید غلامعلی نوربخش روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت سه هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو در مبادی ورودی استان که قصد ورود به استان را داشتند نیز کنترل شدند.

وی گفت: در کنترل مبادی ورودی، خودروهایی که حامل مواد فاسد شدنی و یا دارای سرنشین بیمار بودند و یا رانندگانی که ساکن استان بودند اما پلاک خودرو آنها متعلق به استانهای دیگر بود، مجوز ورود به استان را دریافت کردند.

نوربخش اظهار داشت: در این مدت ۲ دستگاه خودرو به دلیل تخلف از دستور پلیس و بی‌توجهی به محدودیت‌های ترافیکی به پارکینگ منتقل شدند.

رییس پلیس راه استان افزود:اجرای طرح ممنوعیت و محدودیت تردد بر اساس دستورالعمل وزارت کشور از روز دوشنبه۱۲ آبان در ۲۵ استان کشور آغاز شد و تا جمعه ۱۶ آبان‌ماه ادامه دارد.

وی اظهار داشت: اجرای  این طرح در ورودی و خروجی استان از جمله بروجن، سامان، بن، محور شلمزار و پلیس راه شهرکرد به اصفهان در حال اجراست.

نوربخش افزود: در این مدت عبور خودروهای امدادی و خودروهایی که مایحتاج مردم را جابه‌جا می‌کنند، شامل اجرای ممنوعیت تردد نمی‌شوند.

وی به کاهش ترددها در این مدت با توجه به همراهی و همکاری مردم اشاره کرد و گفت: استفاده از ماسک برای تمام سرنشینان خودرو الزامی است. 

به گفته وی، در این مدت ماموران پلیس راه چهارمحال و بختیاری ۱۵۵ عدد ماسک را بین رانندگان و سرنشینان فاقد ماسک، توزیع کردند.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها